reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic MS-DS100
Panasonic MS-DS100

Panasonic’ten ayakkabı kokusuna yönelik ilginç teknolojik cihaz

Özellikle yaz sıcaklarında ayakkabılar istenmeyen kötü kokular oluşturabiliyor. İşte bunun için bir cihaz hazırlayan Panasonic, hiç akla gelmeyecek bir alana adım atmış gibi görünüyor.

Söylendiği kadarıyla ayakkabılardan yayılan kötü koku, ayakta oluşan ve izovalerik asit salgılayan bakteriler nedeniyle meydana geliyor. Bazı durumlarda gerçekten dayanılmaz hale gelen bu koku,  Panasonic imzalı MS-D100 ile ortadan kalkıyor. Ayakkabıların üzerine konacak şekilde tasarlanan cihaz, açıklandığı kadarıyla ayakkabıların kokusunu etkili şekilde giderebiliyor. Ayakların çok terlediği yaz ayları için harika duran cihaz, çalıştırıldığı zaman hidroksil radikalleri içeren iyon partikülleri üretiyor ve ayakkabıyı topuktan ayak parmağına doğru havalandırıyor. Bu partiküller ile kötü kokuyu hemen hemen tamamen ortadan kaldıran MS-D100, biraz yavaş çalışıyor. Normal modunda 5 saat, uzun modunda ise 7 saat boyunca çalışması gereken ürün, geceden sabaha kadar açık kalacak bir alet olarak değerlendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Panasonic MS-DS100

Panasonic MS-D100 ile kötü ayakkabı kokusuna son

Elektrikten çalışan ve dahili piliyle istenirse kablosuz olarak da görev yapan cihaz, ilk olarak Japonya’da satışa çıkıyor. Fiyatı henüz bilinmeyen koku gidericinin, 20 Eylül tarihinde raflardaki yerini alacağı söyleniyor. İnsan hayatının çoğu zaman üzerine durmadığı ciddi bir sorunu çözen cihaz, ayak sağlığı için oldukça önemli deniyor.

İlgili Video

Xiaomi imzalı akıllı çöp kutusu