reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei ve geleceği için kötü bir gelişme daha!

Huawei için kötü haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Amerika ile bağlantılı bu gelişmeler arasına bugün bir yenisi daha eklendi. Bu sefer konunun merkezinde Panasonic yer alıyor.

Google tarafından Android lisansı iptal edilen Huawei, dün ARM ile olan işbirliğini de kaybetti. Hem yazılım hem de donanım tarafında büyük darbeler yiyen teknoloji devi, Amerika ile bağlantılı olumsuz haberler almaya da devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre Japonya merkezli Panasonic de Huawei’ye gönderdiği bazı parçaları kesmiş durumda. Bahsi geçen parçaların ne olduğu ya da nerede kullanıldığı şu an tam olarak bilinmiyor ancak bu parçaların Amerika teknolojileri / parçaları barındırdığı söyleniyor. Bu yüzden ARM gibi Panasonic de Amerika’nın koyduğu yasaktan etkilenmekten korkuyor. Amerika temelli ürünler ile Huawei’ye vereceği destek üstünden cezalandırma riskine girmek istemeyen firma, Huawei için durumu daha da kötü hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei sağlam durmaya çalışıyor ancak işler kötüye gidiyor

Bu son gelişmeler sonrasında firmanın satışları Avrupa başta olmak üzere inanılmaz oranda düşüyor. Satışların düşmesi yanında satışların durdurulması gibi durumlar da söz konusu olmaya başlamış durumda. Örneğin Amazon Japonya, P30 serisi telefonların satışını iptal ettiğini duyurdu. Hem mevcut durumu hem de geleceği ciddi şekilde zora giren firma, bu durumdan kolay kolay çıkamayacak gibi görünüyor. Tüm dünyanın teknoloji konusunda (Üretimin büyük bölümü Çin’de olmasına rağmen) Amerika’ya bağımlı olduğunu gösteren bu gelişmeler, Çin merkezli şirketlerin geleceğini değiştirecek deniyor. Bu firmalar ya Amerika’dan tamamen bağımsız hale gelecek ya da bu tarz durumlar ile yok olacak gibi görünüyor…

İlginizi Çekebilir

Halen burada; işte yeni Google Glass