reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro ile çekilmiş eşsiz İstanbul fotoğrafları

Her semtine ayrı bir hikayenin önderlik ettiği İstanbul’u bir de Huawei P20 Pro’nun kadrajından görün.

Yeditepeli şehir İstanbul, barındırdığı sayısız güzellikle milyonlarca insana ev sahipliği yapıyor. Ancak kimi zaman günlük hayatın koşturmacası içinde şehrin tadını çıkarmayı unutabiliyoruz. Ya da İstanbul’un güzelliğine uzaktan bakmak zorunda kalabiliyoruz. Yaz aylarıyla beraberse İstanbul’u yeniden keşfermenin zamanı geldi. Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, eşsiz Boğaz manzarası, Kız Kulesi, camileri, hanları, caddeleri ve sokakları… Saymakla bitmez İstanbul’un güzellikleri. Bazen bir kedi ya da kuş, köpek, çocuklar… İstanbul bol malzemeli, çok hikayeli bir şehir. Tüm bunları bir profesyonel fotoğrafçı gibi çekmek ise artık elinizde. P20 Pro, profesyonel fotoğrafçılarla arsındaki farkı üçlü Leica lensi ve gelişmiş yapay zekası ile kapatıyor.

Nasıl daha iyi fotoğraf çekilir?

İyi bir fotoğraf çekmenin yolu etkili ve doğru bir kompozisyon oluşturmaktan geçiyor. Fotoğrafı çekip anı ölümsüzleştirmeden önce kafanızda oluşturduğunuz ve planladığınız kadrajı görüntülediğinizden emin olmalısınız. Eğer güçlü bir manzara fotoğrafıysa amaç, dikkati dağıtacak unsurlardan uzak, sade bir kadraj fotoğrafın etkileyiciliğini artırabilir.

Manzara fotoğraflarında diğer bir önemli konu da simetridir. Özellikle doğa fotoğraflarında yakalayacağınız simetri, fotoğrafa adeta enerji katar. Manzara fotoğraflarında odaklandığınız nesne, canlı, şekil, olgu ön plana çıkar. Örneğin uçsuz bucaksız bir denizde bembeyaz bir yelkenli çekerken, P20 Pro otomatik olarak yelkenliye odaklanarak size profesyonel bir çekim gücü yaşatır.

Huawei mobil fotoğrafçılığı sahipleniyor

Dünyanın ilk üçlü Leica kamerası ile mobil fotoğrafçılığa iddialı bir giriş yapan Huawei P20 Pro ile günün her anı çektiğiniz fotoğraflar profesyonel fotoğrafları aratmıyor. Mobil fotoğrafçılık alanındaki iddiasını ortaya koyan Huawei, sunduğu etkileyici alan derinliği, farklı efektler ve manuel ayarları ile her ortamda yüksek performans sunuyor.

Kamera yeteneklerini donanımı ve yeni nesil teknolojileriyle destekleyen P20 Pro artık her anınızı bir anı niteliğine büründürüyor. Huawei teknolojisi sizi doğanın tüm renklerini canlı olarak keşfetmeye davet ediyor.

Işık ile sanat yaratmak

Leica imzası taşıyan, 20 MP monokrom, 40 MP RGB ve 8 MP telefoto lens olmak üzere toplam 3 arka kameraya sahip olan P20 Pro, az ışıklı ortamlarda bile daha detaylı kareler yakalamayı mümkün kılıyor. 6 eksenli stabilizasyonu destekleyen P20 Pro ile 960 fps’de yavaş çekim de yapılabiliyor. Cihazın Ultra Anlık modu ile ses tuşuna iki kez basıldığında ekran dışında bile olan görüntüyü 0,3 saniye gibi kısacık bir sürede yakalayabiliyor. Dinamizmi hiç bitmeyen İstanbul şehrindeki anlık olayları telefonunuzla yakalamak artık hayal değil.