reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro ile çekilmiş Samanyolu fotoğrafı

DxOMark’tan en yüksek puanı alması ile mobil fotoğrafçılık yarışında birinci sıraya yerleşen Huawei P20 Pro‘nun yetenekleri “uzaya” çıkıyor.

Mobil fotoğrafçılık dendiğinde aklımıza portre çekimleri, manzara çekimleri ya da biraz da harici lens desteğiyle makro çekimler geliyor genelde. Ancak fotoğrafçı Daniel K. Cheong mobil fotoğrafçılığa biraz heyecan katmak istemiş olacak ki çıtayı hayli yükseltiyor. Astrofotoğrafçılık için ilk adımını atan Cheong, bunun için hazırlanmış özel fotoğraf makineleri yerine Huawei P20 Pro kullanmaya karar vermiş. İlk fotoğrafını çeken Cheong, Samanyolu’nu tüm güzelliğiyle ölümsüzleştirmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro ile uzay fotoğrafçılığı

Bildiğiniz gibi P20 Pro, 40 MP (f/1.8) RGB kamera, 20 MP (f/1.6) tek renkli kamera ve 8 MP (f/2.4) optik zoomlu üç kamera ile geliyor. Kameralar aynı zamanda Leica tecrübesini taşıyor. Cheong ise fotoğrafı çekerken telefonun Camera Pro modundan yararlanmış. ISO’yu 1600 olarak belirten fotoğrafçı, f/1.8 diyafram açıklığında 20s enstantane değeri ile fotoğrafı yakalamış. Elbette çekim sırasında bir tripod da kullanılmış. Halihazırda Reunion Adası’nda olan Cheong, ışık kirliliğinden uzak açık ve temiz bir gökyüzünün en büyük yardımcısı olduğunu söylüyor. İdeal koşullara sahip olan fotoğrafçı P20 Pro ile böylelikle Samanyolu’nu kaydedebiliyor. Fotoğrafçı fotoğrafı Lightroom uygulaması ile hafifçe düzenlediğini de belirtmeyi ihmal etmiyor.