reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Fenomen olmaya hazırlanın; Instagram Hikayeler’ini profesyonelleştiren uygulama

Instagram‘ın Hikayeler özelliği, uygulamanın en önemli noktalarından biri oldu bile. Peki daha estetik ve profesyonel hikayeler hazırlamak istemez misiniz?

Haziran sonu verilerine göre Instagram’ın Hikayeler özelliğini her gün 400 milyondan fazla insan kullanıyor. 1 milyarın üzerinde toplam kullanıcısı olan popüler fotoğraf paylaşım platformu da bu özelliği yeniliklerle geliştirmeye devam ediyor. Ancak uygulamanın ötesinde Hikayeler özelliği üçüncü parti uygulamaları da harekete geçirmiş durumda. Onlardan biri olan Unfold, çok daha profesyonel görünümlü, şık hikayeler yaratmak için size belli başlı araçlar sunuyor. Geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre uygulamanın aylık 3 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Ocak ayında yayınlanan uygulamaya her gün 100 bini aşkın kullanıcı dahil oluyor. Geçtiğimiz sekiz ayda Unfold kullanılarak 50 milyonu aşkın hikayenin üretildiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlülerden markalara uzanan liste

Uygulama Topshop, Revolve gibi ünlü markalar tarafından kullanılırken aynı zamanda fenomen ve ünlüler tarafından da tercih ediliyor. Olabildiğince basit bir arayüz sunan uygulamada ilk olarak nasıl bir kompozisyonla ilerleyeceğinizi seçiyorsunuz. Fotoğraf kolajı yapılabileceği gibi, fotoğraf ve açıklamaların bir araya geldiği şık bir kompozisyon da tercih edebilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamada çeşitlilik açısından belli başlı şablonlar bulunuyor. Ancak bunu yeterli bulmazsanız aynı zamanda uygulama içinden ek şablonlar da satın alabiliyorsunuz. Şablonları seçtikten sonra onları kendi içinde de düzenlemeniz mümkün. Etkileyici bir deneyim sunan uygulamada hikayenizi hazırladıktan sonra kaydedebilir ya da doğrudan Instagram’a atabilirsiniz.