reklamı kapat

POPÜLER

Apple Passwords

Apple, yeni Passwords uygulaması ile 1Password ve LastPass’a rakip oldu

Teknoloji devi Apple, WWDC24 kapsamında tanıttığı yeni Passwords uygulaması ile 1Password ve LastPass’a rakip oldu.

Yeni Passwords uygulaması ile parola yönetimini daha kolay ve efektif hale getirecek Apple, resmi açıklamasında şunları aktardı: “İlk kez 25 yılı aşkın bir süre önce kullanıma sunulan Anahtar Zinciri temel alınarak geliştirilen yeni Passwords uygulaması, kullanıcıların parolalarına, geçiş anahtarlarına, Wi-Fi parolalarına ve doğrulama kodlarına erişimini kolaylaştırıyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcıları kolay tahmin edilen, birçok kez kullanılan ve bilinen veri sızıntılarında görülen parolalar gibi yaygın zayıflıklar hakkında uyarıyor. Bu yeni uygulama, parolalar, geçiş anahtarları, Wi-Fi parolaları ve diğer tüm hesap bilgilerine tek bir noktadan erişimi daha da kolay hale getiriyor. Güvenli uçtan uca şifreleme iCloud eşzamanlamayı koruyor. Safari ile mükemmel çalışan Passwords uygulaması, kullanıcının Apple aygıtları ve Windows ile Windows uygulaması için iCloud arasında sorunsuz eşzamanlama sağlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni sürümler hakkında yaptığı açıklamada, “Apple çipin gücü ve macOS’in efsanevi kullanım kolaylığı benzersiz bir kombinasyon oluşturarak Mac’in her zamankinden daha yetenekli olmasını sağlıyor. Bugün, üretkenliği ve akıllı teknolojileri üst düzeye çıkaran macOS Sequoia sürümüyle macOS’i yeni boyutlara taşımanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürüyor:

“macOS Sequoia Apple Intelligence’a eşlik ederek Mac’te çalışmanın yollarını değiştirecek yeni inanılmaz özelliklerin kapılarını açıyor. Kullanıcıların işleri sorunsuzca halletmesine yardımcı olmanın diğer yolları, iPhone Mirroring gibi yeni Süreklilik özellikleri, Safari’de yapılan önemli güncellemeler ve bir dizi yeni oyunla Mac kullanıcılarının bu deneyimi çok seveceğini düşünüyoruz.”

iOS 18 içinse “iOS 18’i kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sürüm, yeni özelleştirme olanakları ve özellikleri, yeniden tasarlanmış bir Fotoğraflar uygulaması ve bağlantıda kalmanın inanılmaz güçlü yollarını sunan Mesajlar uygulaması gibi muhteşem özellikler içeren büyük bir yazılım güncellemesi. iOS 18 herkesin işine yarayacak özelliklerle dolu.” Craig Federighi sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bu sürüm aynı zamanda, gizliliği esas alarak iPhone deneyimini dönüştürecek kullanıcı dostu, güçlü ve anında fayda sunan deneyimler yaşatan Apple Intelligence ile son derece heyecan verici yeni bir kişiye özel akıllı teknoloji çağının başlangıcını da temsil ediyor. Kullanıcılarımızın bu yenilikleri denemesi için sabırsızlanıyoruz.”

Apple’ın yeni Passwords uygulaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X