reklamı kapat

POPÜLER

iOS 18 LOG Tasarım

iOS 18 işletim sistemiyle beraber Android tarafında uzun yıllardır sunulan bazı güzel özelleştirme seçenekleri geliyor

WWDC24 kapsamında tanıtılan iOS 18 işletim sistemiyle beraber iPhone’ların özelleştirme olanakları ciddi seviyede artıyor.

iOS 18 işletim sistemiyle beraber Android tarafında uzun yıllardır sunulan bazı güzel özelleştirme seçenekleri geliyor. Apple bunları kendisi şu şekilde özetliyor: “iPhone kullanıcıları Ana Ekran, Kilit Ekranı ve Denetim Merkezi’ni özelleştirmek için yeni yollara kavuşuyor. Kullanıcılar şimdi Ana Ekran’daki boş alanlarda uygulamaları ve araç takımlarını düzenleyebiliyor, uygulamalarla araç takımlarını kolay erişim için doğrudan Dock’un hemen üstüne yerleştirebiliyor ve duvar kağıdı çerçevesini kusursuz şekilde ayarlayabiliyor. Uygulama simgeleri ve araç takımları, koyu veya renkli efektle yeni bir görünüme kavuşuyor ve kullanıcılar en ideal deneyim için bunların daha büyük görünmesini sağlayabiliyor. Kullanıcıların her gün yaptıkları şeylerin çoğuna daha kolay erişebilmesi için yeniden tasarlanan Denetim Merkezi, yeni özelleştirme ve esneklik seçeneklerine kavuşuyor. Bu yeni tasarım, kullanıcıların en çok kullandıkları ortam oynatma, Ana Ekran ve bağlantı gibi denetimlerin yer aldığı yeni gruplara hızlı erişim ve bunlar arasında kolayca geçiş yapma olanağı sunuyor. Kullanıcılar şimdi desteklenen üçüncü taraf uygulamalarından Denetim Merkezi’ne denetimler ekleyerek, bir aracın kilidini açma veya sosyal medya için içerik kaydetme gibi işlemleri tek bir yerden hızlıca gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni denetimler galerisi, kullanılabilir tüm seçenekleri eksiksiz şekilde gösteriyor. Kullanıcılar, denetimlerin düzenini özelleştirebiliyor. Buna denetimleri ideal boyuta getirmek ve yepyeni gruplar oluşturmak da dahil. Kullanıcılar ilk kez, Kilit Ekranı’nın alt kısmındaki denetimleri değiştirebiliyor, denetimler galerisindeki seçenekler arasından seçim yapabiliyor veya diledikleri denetimleri tamamen kaldırabiliyor. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki Eylem düğmesiyle kullanıcılar, galerideki denetimleri hızla çalıştırabiliyor.”

“iOS 18’i kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sürüm, yeni özelleştirme olanakları ve özellikleri, yeniden tasarlanmış bir Fotoğraflar uygulaması ve bağlantıda kalmanın inanılmaz güçlü yollarını sunan Mesajlar uygulaması gibi muhteşem özellikler içeren büyük bir yazılım güncellemesi. iOS 18 herkesin işine yarayacak özelliklerle dolu.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu sürüm aynı zamanda, gizliliği esas alarak iPhone deneyimini dönüştürecek kullanıcı dostu, güçlü ve anında fayda sunan deneyimler yaşatan Apple Intelligence ile son derece heyecan verici yeni bir kişiye özel akıllı teknoloji çağının başlangıcını da temsil ediyor. Kullanıcılarımızın bu yenilikleri denemesi için sabırsızlanıyoruz.”

iOS 18 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli