reklamı kapat

POPÜLER

TIDAL

TIDAL, Twitter CEO’sunun şirketi tarafından satın alınabilir

TIDAL en son Türkiye’den gelen bir erişim engeli kararı ile gündemdeyi. Şimdi ise çok farklı bir konu karşımızda yer alıyor. İşte detaylar;

RTÜK geçtiğimiz ay resmi olarak yaptığı duyuru ile TIDAL‘ın yeni yasa doğrultusunda lisans başvurusunda bulunmadığını duyurmuş, bu yüzden de TIDAL’a erişim engeli getirmişti. Daha sonra TIDAL durumu düzeltmek adına RTÜK’e lisans müracaatı yaptı. Şimdi ise çevrimiçi müzik platformunun satılacağı gündemde. Firmayla ilgilenen isim ise Twitter CEO’su Jack Dorsey. Bu satın alımın arkasında Twitter yer almıyor. Dorsey bu satın alma planını sahibi olduğu diğer şirket Square üzerinden planlıyor. Bir dijital ödeme şirketi olan Square, eğer Dorsey ve TIDAL’ın sahibi ünlü şarkıcı Jay Z anlaşırsa büyük bir ödemeye hazır bilgisi geliyor. TIDAL’ı 2015’te 56 milyon dolara alan Jay Z’nin, yeni şirket için istediği rakam bilinmiyor. Ancak TIDAL’ın şu an yaklaşık 600 milyon dolarlık bi değeri bulunuyor. Satış sürecinin yakında netlik kazanması bekleniyor. Sürecin hiç gerçekleşmeme ihtimali de masada yer alıyor.

TIDAL rekabette çok öne çıkamıyor

Platform Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da çok öne çıkamıyor. Ancak yine de servisin gelecek için önemli bir platform olduğu aktarılıyor. TIDAL’ın rakiplerinden en büyük farkı gerçek anlamda olabilecek en yüksek seviyede ses kalitesi sunuyor olmasıydı. Bu sayede özellikle yüksek kaliteli kulaklıklara sahip olanları çok memnun eden servis, odyofillerin favorileri arasında.

İlginizi Çekebilir

F1 araçlarını İstanbul sokaklarında göreceğiniz video