reklamı kapat

POPÜLER

TIDAL

Müzik servisi TIDAL, Türkiye’de hizmet vermeyi durduruyor

Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan TIDAL, maalesef bugün üzücü bir haber verdi. Platform Türkiye’yi resmen terk ediyor.

Bu 14 Ekim itibarıyla gerçekleşecek üzücü konu hakkında bugün TIDAL’den Türkiye’deki mevcut kullanıcılara gelen resmî açıklama tam olarak şöyle oldu:

“14/10/2021 tarihinde TIDAL, Türkiye’de hizmet vermeyi durduracaktır. Bu tarihte Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar artık TIDAL’a erişemeyecek.

14/10/2021 tarihinden sonra TIDAL’a erişim için ödeme yaptıysanız, para iadesi alma hakkınız olabilir. Lütfen 31/10/21 tarihine kadar support.tidal.com adresinden üye desteği ile iletişime geçin ve geri ödeme talebinizi işleme alabilmemiz için en son fatura tarihinizi ve hesabınızla ilişkili e-postayı sağlayın.

Geri ödemelerin işlenmesinin 60 gün kadar sürebileceğini unutmayın. Aboneliğiniz son fatura tarihinizde otomatik olarak sona erecek ve sizden tekrar ücret alınmayacaktır. Bunun için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Ayrıca, Türkiye’den başka bir ülkeye taşındıysanız ve hizmetinize devam edebilmek için hesabınızın bağlı olduğu ülkeyi değiştirmek istiyorsanız, lütfen support.tidal.com adresinden üye desteği ile iletişime geçin; hesabınızı taşıma konusunda size yardımcı olup, 30 gün boyunca ücretsiz erişim sağlayabilirler.

Daha fazla bilgi için, lütfen buradaki SSS bölümünü ziyaret edin.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TIDAL, Türkiye özelinde rekabette çok öne çıkamamıştı

Platform aslında Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da çok öne çıkamadı. TIDAL’ın rakiplerinden en büyük farkı gerçek anlamda olabilecek en yüksek seviyede ses kalitesi sunuyor olması. Bu sayede özellikle yüksek kaliteli kulaklıklara sahip olanları çok memnun eden servis, odyofillerin favorileri arasında. Ancak artık Apple Music’de de yüksek kaliteli ses desteği bulunuyor. Bu konuda Spotify da bir HiFi servisi çıkaracaktı ancak o halen gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir

F1 araçlarını İstanbul sokaklarında göreceğiniz video