reklamı kapat

POPÜLER

Yüksek kaliteli müzik servisi Tidal Türkiye’de

Online müzik dinleme servisleri alanındaki rekabet günden güne kızışıyor. Şu sıralar Spotify‘ın büyük bir dilim kaptığı müzik servisleri pastasına yeni ortaklar da gelmeye başladı. 25 ülkede hizmet veren yüksek kaliteli müzik servisi Tidal, listeye son olarak Türkiye’yi de ekledi.

Jay Z‘nin geçtiğimiz aylarda satın almak için 56 milyon dolar teklif ettiği ancak yönetim kurulundan ret cevabı aldığı Aspiro adlı şirket tarafından kurulan Tidal, müzik tutkunlarının hoşuna gidecek birçok özellik sunuyor. Önde gelen müzik servislerinden çok daha yüksek kalitede şarkılar barındıran servis, 1411 KBPS kayıpsız ses kalitesi sunuyor. 25 milyon şarkıyı bünyesinde barındıran serviste ayrıca 75 binden fazla HD kalitede müzik videosu da yer alıyor.

tidallossles
Tidal’ın müzik alanında deneyimli editörleri devamlı olarak farklı müzikler tavsiye ediyor ve böylece yeni şarkılar keşfetmek de kolaylaşıyor. Bunların dışında diğer servislerden de alışık olduğumuz üzere farklı tarzlarda şarkılara tek noktadan ulaşılıyor ve müzik listeleri yapılıyor. Çevrimdışı mod sayesinde ise internet bağlantısına gerek duymadan her yerden müzik dinlenebiliyor.

Ülkemize yeni giriş yapan ve daha şimdiden epey Türkçe parçaya sahip olan Tidal’ın ücretsiz sürümü bulunmuyor. Aylık 19,99 TL‘ye üye olunan sistem 7 gün süreyle ücretsiz olarak test edilebiliyor.