reklamı kapat

POPÜLER

Yüksek kaliteli müzik servisi Tidal Türkiye’de

Online müzik dinleme servisleri alanındaki rekabet günden güne kızışıyor. Şu sıralar Spotify‘ın büyük bir dilim kaptığı müzik servisleri pastasına yeni ortaklar da gelmeye başladı. 25 ülkede hizmet veren yüksek kaliteli müzik servisi Tidal, listeye son olarak Türkiye’yi de ekledi.

Jay Z‘nin geçtiğimiz aylarda satın almak için 56 milyon dolar teklif ettiği ancak yönetim kurulundan ret cevabı aldığı Aspiro adlı şirket tarafından kurulan Tidal, müzik tutkunlarının hoşuna gidecek birçok özellik sunuyor. Önde gelen müzik servislerinden çok daha yüksek kalitede şarkılar barındıran servis, 1411 KBPS kayıpsız ses kalitesi sunuyor. 25 milyon şarkıyı bünyesinde barındıran serviste ayrıca 75 binden fazla HD kalitede müzik videosu da yer alıyor.

tidallossles
Tidal’ın müzik alanında deneyimli editörleri devamlı olarak farklı müzikler tavsiye ediyor ve böylece yeni şarkılar keşfetmek de kolaylaşıyor. Bunların dışında diğer servislerden de alışık olduğumuz üzere farklı tarzlarda şarkılara tek noktadan ulaşılıyor ve müzik listeleri yapılıyor. Çevrimdışı mod sayesinde ise internet bağlantısına gerek duymadan her yerden müzik dinlenebiliyor.

Ülkemize yeni giriş yapan ve daha şimdiden epey Türkçe parçaya sahip olan Tidal’ın ücretsiz sürümü bulunmuyor. Aylık 19,99 TL‘ye üye olunan sistem 7 gün süreyle ücretsiz olarak test edilebiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Yüksek kaliteli müzik servisi Tidal Türkiye’de” için 5 cevap

 1. mstfcck dedi ki:

  İlk 1 ay ücretsiz ve sonraki her ay için 10 liralık Spotify varken, ne kadar şansı olabilir zaman gösterecek…

 2. Koray Küpe dedi ki:

  Kredi kartı bilgisi istedi, 2 kart denedim hata verdi. Üye oldum mu olmadım mı anlamadım. Sonra ana sayfadan giriş yaptım. Meğer PayPal ile de ödeme yapılabiliyormuş. Üyelik adımlarında onu koymamışlar. Yüksek kaliteli ses sadece Chrome tarayıcında ve üye girişi yapmışsanız çalışıyormuş, ama ödeme yaptıktan sonra web oynatıcısına girdiğimde siyah bir ekrandan başka bir şey gelmiyor. (Düzenleme: birkaç deneme sonucunda bir süre sayfada bekleyince açıldı. iOS uygulamasını indiremedim. İndir/yükle’ye basıyorum bekleyip indirmeden tekrar İndir butonunu gösteriyor.)

  Üyeliğimi iptal edeyim dedim, hiçbir uyarı vermeden çıkış yaptırıp ana sayfaya yönlendirdi. Defol git der gibi 😀 Neyse, tekrar denediğimde düzeldi.

  Son olarak Mac uygulamasını deneyip bu sayfayı kapatıyorum. 🙂

 3. Buğra Akca dedi ki:

  Tutunabilecek mi bilemiyorum açıkcası. Spotify varken. Gerçi şans vermek lazım Bir ay kadar denedikten sonra seçim yaparız artık .

 4. Mert Yildirimturk dedi ki:

  Spotify’ı bir süre kullandıktan sonra vpn ile Tidal’a geçmiştim. Kesinlikle spotify ile karşılaştırılamayacak kadar yüksek kalitede müzik sunuyor. İyi bir ses sisteminde yarattığı fark ortada. Tidal’ı denedikten sonra spotify’a verilen 10 TL’nin ne kadar fazla olduğunu anlayacak ve Tidal’a geçeceksinizdir.

 5. Nurettin dedi ki:

  Bari 30 saniyelik demolarında da o yüksek ses kalitesini sunsalarmış.