reklamı kapat

POPÜLER

TIDAL

Müzik servisi TIDAL, ücretsiz abonelik sunmaya başladı

Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan TIDAL, genel kullanım yapısında önemli bir değişiklik yaptıklarını duyurdu.

Müzik servisi TIDAL, bugün kişilere yeniden yapılanma doğrultusunda ücretsiz paket sunmaya başladı. Bu pakette maksimum 160 kbps AAC kalite sunuluyor ve az da olsa reklamlar yer alıyor.

Bu arada firma daha önce “Premium” olarak geçen 10 dolarlık planının adını HiFi haline getirdi ve burada 1411 kbps FLAC kalite sunmaya başladı. En üste ise aylık 20 dolarlık HiFi Plus getirildi. Olabilecek en yüksek kaliteyi (En üstte tam 9216 kbps) sunan bu tarafta yüksek kaliteli MQA, Dolby Atmos ve Sony 360 Audio destekleri yer alıyor.

Son güncelleme ile sanatçıların daha fazla kazanması için önemli bir adım da atan TIDAL’ın rakiplerinden en büyük farkı gerçek anlamda olabilecek en yüksek seviyede ses kalitesi sunuyor olması. Bu sayede özellikle yüksek kaliteli kulaklıklara sahip olanları çok memnun eden servis, halen odyofillerin favorileri arasında.

TIDAL, Türkiye özelinde rekabette çok öne çıkamamıştı

Bu yüzden firma geçtiğimiz aylarda Türkiye’den çekilme kararı aldı. 14 Ekim itibarıyla gerçekleşen üzücü konu hakkında TIDAL’den Türkiye’deki mevcut kullanıcılara gelen resmî açıklama tam olarak şöyle olmuştu:

“14/10/2021 tarihinde TIDAL, Türkiye’de hizmet vermeyi durduracaktır. Bu tarihte Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar artık TIDAL’a erişemeyecek.

14/10/2021 tarihinden sonra TIDAL’a erişim için ödeme yaptıysanız, para iadesi alma hakkınız olabilir. Lütfen 31/10/21 tarihine kadar support.tidal.com adresinden üye desteği ile iletişime geçin ve geri ödeme talebinizi işleme alabilmemiz için en son fatura tarihinizi ve hesabınızla ilişkili e-postayı sağlayın.

Geri ödemelerin işlenmesinin 60 gün kadar sürebileceğini unutmayın. Aboneliğiniz son fatura tarihinizde otomatik olarak sona erecek ve sizden tekrar ücret alınmayacaktır. Bunun için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Ayrıca, Türkiye’den başka bir ülkeye taşındıysanız ve hizmetinize devam edebilmek için hesabınızın bağlı olduğu ülkeyi değiştirmek istiyorsanız, lütfen support.tidal.com adresinden üye desteği ile iletişime geçin; hesabınızı taşıma konusunda size yardımcı olup, 30 gün boyunca ücretsiz erişim sağlayabilirler.

Daha fazla bilgi için, lütfen buradaki SSS bölümünü ziyaret edin.”

İlginizi Çekebilir

F1 araçlarını İstanbul sokaklarında görebileceğiniz video