reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için Türk mühendis imzalı yeni özellik kullanımda

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün yeni bir özellik ile daha gündemde yer alıyor.

WhatsApp için sık sık yeni özellikler yayınlanıyor. Bu sefer yayınlanana arkasında ise Sputnik’in haberine göre Türk yazılım mühendisi Güney Kayım yer alıyor. Kayım bu yeni özelliği kendisi direkt olarak şöyle açıklıyor:

“WhatsApp’ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu. Artik bir is yeriyle konuşurken, is yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonymous bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafından bilinmiyor.”

Kurumsal iletişimin daha iyi hale getirilmesi için güzel görünen özellik, aktif olarak aşağıda gösterilen menüden kullanılabiliyor. Biliyorsunuz WhatsApp’ın kurumsal tarafı yani şirketler ile iletişim altyapısı çok ciddi oranda kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce de güzel bir yeniliğin haberi geldi

WhatsApp için yeni özellikler / imkanlar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu Android tarafında aktif olarak beta testine girdi. Biliyorsunuz uygulama içerisinde “Son Görülme” ayarları özelleştirilebiliyor. Şu an şirket “Son Görülme” konusunda kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyor.

İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç..” seçeneği de dahil edilecek. Bu seçenek sayesinde mesaj son görülme durumunu, WhatsApp durumunuzu ve hakkında bilginizi herkes değil sadece belirli kişiler için gizleyebileceksiniz.

Bu uzun zamandır geliştirilen ve beklenen özellik sayesinde sadece tek bir kişi için tüm son görülme durumunu gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Şimdilik Android tarafında beta testleri yapılan özellik, ileride iOS dahil olmak üzere herkes için aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti