reklamı kapat

POPÜLER

tidal

Testi geçene 30 gün, geçemeyene 7 gün boyunca Tidal ücretsiz

Geçtiğimiz ay Jay-Z’nin 56 milyon dolara satın aldığı yüksek kaliteli müzik servisi Tidal sonunda kullanıma sunuldu. Marka bilinirliğini artırmak ve yeni kullanıcı kazanmak adına ilginç bir kampanya başlatıldı. Kullanıcılara 1411 kbps (FLAC) kalitesindeki 5 parçayı doğru tahmin etmeleri durumunda Tidal’ı 30 gün boyunca ücretsiz deneme fırsatı veriliyor.

Spotify’ın en büyük rakibi olarak nitelendirilen, geçtiğimiz günlerde ülkemizde de yayın yapmaya başlayan Tidal için fikir edinme aşamasına geldik. Standart 320 kbps (AAC) formatından çok daha kaliteli müzik deneyimi yaşatma amacıyla yola çıkan servis, kullanıcılarını eğlenceli bir teste tabi tutuyor. Belirlenen 5 parça, 320 kbps ve 1411 kbps arasında dinletiliyor ve hangisinin kaliteli olduğunun bulunması isteniyor. 5’ini de doğru tahmin edene 30 gün, yanlış yapana ise teselli ikramiyesi olarak 7 gün boyunca Tidal’ı ücretsiz deneme şansı veriliyor.

Hangisinin FLAC kalitesinde olduğunu anlamak oldukça güç. Bunun için ya oldukça kaliteli bir ses sistemine ya da zehir gibi kulaklara sahip olmak gerek. Biz ilk denemede 3 tanesini bilebildik. Ücretsiz denemeden sonraysa kullanıcıları epey tuzlu üyelik ücretleri bekliyor. FLAC destekli üyelik ayda 19,99 TL, standart üyelik ise ayda 9,99 TL. Tidal’ın kalite testine buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Testi geçene 30 gün, geçemeyene 7 gün boyunca Tidal ücretsiz” için 9 cevap

 1. Batuhan Erdoğan dedi ki:

  Bu bildiğin kendi bacağına sıkmaktır. Çoğu insan anlayamayacak ve dolayısıyla 30 lira verip almanın gereksiz olduğunu düşünecek.

 2. Furkan Canpolat dedi ki:

  Üye olurken hediye verdiği bir ay sonrasında mecburi satın alma yapmak için kredi kartı bilgilerini istiyor. Yoksa 5/5 yani. 🙂

 3. Fuat Hakioğlu dedi ki:

  ücreti çok fazla. spotify da kalmak daha mantıklı.

 4. Özgür Özer dedi ki:

  30 günlük ücretsiz deneme için testi bitirmeye gerek yok. Normal üyelik sayfasına gittiğinizde zaten ilk 30 günlük periyodun ücretsiz olduğunu söylüyor. https://go.tidalhifi.com/premium

 5. schizophrenia dedi ki:

  fiyatlar bende aşağıdaki gibi görünüyor.

  TIDAL HiFi

  Lossless sound quality. 19,99 TL/month

  TIDAL PREMIUM

  Normal sound quality. 9,99 TL/month

 6. Oğuzhan Karaot dedi ki:

  Vay keratalar 🙂

 7. Oğuzhan Karaot dedi ki:

  Müzik kulağımın olduğunu biliyordum da bu kadar iyi salladığımı bilmiyordum 🙂 5/5 yaptım, deneyelim bakalım.

 8. Yusuf dedi ki:

  Spotify premium ve vodafone 500 mb internet birlikte 4,90TL iken 27,99 çok fazla değil mi.
  Bari 19,90 olsa düşünülebilir.
  Diğer yandan 1411 kbps dinlemeye internet alt yapımız ne kadar elverişli bilmiyorum.

  Bir parçanın mb bazında ortalama boyutunu da bildirseydiniz keşke.
  Çünkü mobil kullanım söz konusu olursa kotaların ne kadar can sıkıcı olduğunu hepimiz biliyoruz.