reklamı kapat

POPÜLER

tidal

Testi geçene 30 gün, geçemeyene 7 gün boyunca Tidal ücretsiz

Geçtiğimiz ay Jay-Z’nin 56 milyon dolara satın aldığı yüksek kaliteli müzik servisi Tidal sonunda kullanıma sunuldu. Marka bilinirliğini artırmak ve yeni kullanıcı kazanmak adına ilginç bir kampanya başlatıldı. Kullanıcılara 1411 kbps (FLAC) kalitesindeki 5 parçayı doğru tahmin etmeleri durumunda Tidal’ı 30 gün boyunca ücretsiz deneme fırsatı veriliyor.

Spotify’ın en büyük rakibi olarak nitelendirilen, geçtiğimiz günlerde ülkemizde de yayın yapmaya başlayan Tidal için fikir edinme aşamasına geldik. Standart 320 kbps (AAC) formatından çok daha kaliteli müzik deneyimi yaşatma amacıyla yola çıkan servis, kullanıcılarını eğlenceli bir teste tabi tutuyor. Belirlenen 5 parça, 320 kbps ve 1411 kbps arasında dinletiliyor ve hangisinin kaliteli olduğunun bulunması isteniyor. 5’ini de doğru tahmin edene 30 gün, yanlış yapana ise teselli ikramiyesi olarak 7 gün boyunca Tidal’ı ücretsiz deneme şansı veriliyor.

Hangisinin FLAC kalitesinde olduğunu anlamak oldukça güç. Bunun için ya oldukça kaliteli bir ses sistemine ya da zehir gibi kulaklara sahip olmak gerek. Biz ilk denemede 3 tanesini bilebildik. Ücretsiz denemeden sonraysa kullanıcıları epey tuzlu üyelik ücretleri bekliyor. FLAC destekli üyelik ayda 19,99 TL, standart üyelik ise ayda 9,99 TL. Tidal’ın kalite testine buradan ulaşabilirsiniz.