reklamı kapat

POPÜLER

PC Building Simulator Epic Games Store

Epic Games Store ücretsiz PC Building Simulator veriyor

Epic Games Store ücretsiz verdiği oyunlar arasına bir yenisini daha ekledi. Firma bu sefer PC Building Simulator veriyor. İşte detaylar;

Epic Games Store tarafından 17 Ekim tarihinde kadar ücretsiz yapılan PC Building Simulator, aslında kendisini direkt olarak ismiyle açıklıyor. Buradan ulaşabileceğiniz PC oyununda, oldukça detaylı PC’leri sanal ortamda toplayabiliyorsunuz.

Oyunda bir bilgisayar dükkânı işletiyorsunuz ve yeni PC toplama yanında bakım ve tamir işlemlerini de yapıyorsunuz. Normalde 32 TL’lik bir fiyatı olan oyun, The Irregular Corporation tarafından geliştiriliyor ve genel olarak beğeni topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PC Building Simulator hediyesi dikkat çeken Epic Games, son dönemde sürekli Apple ve Fortnite olayı ile gündemdeydi

Bilmeyenler için tekrardan hatırlayalım. Epic Games geçtiğimiz dönemde Fortnite oyununun iOS ve Android sürümlerine Apple ve Google‘ın yerleşik ödeme sistemlerine alternatif bir ödeme altyapısı ekledi.

Epic Games bu alternatif altyapı ile hem Apple’ın hem de Google’ın market kurallarını ihlal etti. Bu yüzden de önce Apple, daha sonra da Google Fortnite’ı resmi uygulama marketlerden kaldırdı.

Apple ve Google, geliştiricilerin uygulama içindeki satın almalar için kendi ödeme sistemlerini kullanmasını istiyor, Epic Games ise firmaların ödeme sistemindeki yüzde 30’luk komisyon kesintisi nedeniyle bu sürece karşı çıkıyor.

İşte bu konuda süren davada geçtiğimiz hafta bir karar çıktı. ABD’de mahkeme, Apple’ın firmaların uygulamalarına alternatif bağlantılar ve alternatif ödeme sistemleri eklemesine izin vermesi gerektiğine karar verdi.

Bu yukarıdaki karar ışığında Epic Games ve aynı zamanda diğer firmalar / uygulama geliştiriciler rahat şekilde yüzde 30’luk komisyondan kurtulabilecek. Ancak bu durum Epic Games için şimdilik büyük bir fayda sağlamıyor. Çünkü Apple, Epic Games’i ve Fortnite’ı halen App Store’a geri almıyor.

İlginiz Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot