reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck Lo-Res

Tesla Cybertruck garip mi geliyor? Daha garibi Lo-Res satışa çıktı

Fütüristik elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck gerçekten garip görünüyor. Ancak Lo-Res gibi daha garipleri de var.

Sayfanın en altında gördüğünüz elektrikli pickup Tesla Cybertruck, garip görünüyor çünkü kalıpların dışına çıkan aşırı köşeli ve keskin çizgilere sahip. Ancak Cybertruck’tan daha garip bir araç daha var. O da United Nude tarafından hazırlanan konsept elektrikli araç Lo-Res. 

Toplam dört tane hazırlanan ve bir tanesi açık artırma üzerinden satılan araç, yola çıkarak yasal olarak yol alabiliyor ancak çok da kullanışlı bir seçenek değil. Bunu direkt olarak Doug DeMuro tarafından çekilen ve kısa süre önce yayınlanan aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Bu videoda aracın her ince detayına yer veren Doug DeMuro, gördüklerine gerçekten çok şaşırıyor ve bunu açıkça gösteriyor. Arkasında yer alan 5 kW elektrik motoruyla hızlı şekilde yol alamayan araç, iki kişilik ancak arka tarafta çocuklar bile rahat etmeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için en son bir erteleme haberi gelmişti

Tesla bu aralar erteleme üstüne erteleme yapıyor. Daha önce 2022’de yollara çıkacağı düşünülen yeni Tesla Roadster, Elon Musk’ın açıklaması ile 2023’e kaldı. Hatta Elon Musk 2023 için bile kesin konuşamadı. Eğer 2021’de yaşan stok / tedarik sorunları 2022’de de devam ederse, yeni Roadster gerçek anlamda 2024 yılına da atılabilir denildi.

Benzer bir durum Tesla Cybertruck için de geçerli olacak. İlk tanıtıldığı zaman 2021 sonunda yollara çıkacak açıklaması yapılan araç, artık kesin olarak 2022’nin sonuna kaldı. Hatta araç bazı üretim / tedarik sorunları yaşanırsa 2023’e bile kalacak olabilir.

Firmanın ürün gamında Tesla Cybertruck modeline ek olarak satışa çıkarılması gereken Tesla Semi de bulunuyor. Elektrikli kamyon için de aktif üretim çalışmaları sürüyor ancak net bir tarih verilemiyor.

İlgili Video