reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck kokpitini gözler önüne seren video [İzle]

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, son dönemde tanıtılan araçlar arasında en çok ses getiren model arasında yer alıyor. Modelin dışı kadar içi de dikkat çekiyor.

Elon Musk‘ın gözdesi, son dönemdeki en ilginç araç Tesla Cybertruck, yukarıda izleyebileceğiniz videoda bu sefer iç mekanını gözler önüne seriyor. Görebileceğiniz üzere aracın merkezinde yatay konumlandırılmış büyük bir ekran yer alıyor. Tesla Model 3’e benzer bu ekran, tüm bilgileri üzerine alıyor. Videoda bu araca özel hazırlanan fütüristik arayüzünü de gördüğümüz (Son sürümde değişebilir) Cybertruck, yarım yapıda sportif bir direksiyon simidi taşıyor. Kokpitinde bir Tesla’dan beklendiği üzere hemen hemen fiziksel hiçbir tuş yer almayan dev gövdeli elektrikli pickup, standart bir dikiz aynasına da sahip değil. Bunun yerine arka kameradan gelen görüntüyü gözler önüne seren dijital bir dikiz aynası kullanılıyor. Araçta daha önce de aktardığımız üzere yan aynalar da bulunmuyor. Bunun yerine tampona çok şık şekilde konumlandırılan kameralar görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için bilinmesi gereken diğer detaylar şöyle

Ultra sert 30x çelik kullanılan köşeli hatlara sahip bu gövde, direkt olarak sağlamlık odaklanarak hazırlanmış. Bu gövdesi yüzünden çok garip görünen fütüristik araç tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Daha üstteki diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video