reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 gelince Apple Watch Series 6 rafa kalktı

Bugün itibarıyla Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli için ön sipariş başlayınca Apple Watch Series 6 satıştan kaldırıldı.

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli Türkiye’de alüminyum kasada 41 mm gövde seçilirse 4.399 TL, 45 mm gövde seçilirse 4.699 TL fiyatlar ile ön siparişe açıldı.

İşte hemen bunun ardından Apple, kendi resmî sitesinde Apple Watch Series 6 satmayı bitirdi. Artık saat direkt olarak Apple’dan alınamıyor, üçüncü parti satış kanallarının kullanması gerekiyor. Bu durum Türkiye için de geçerli.

Watch Series 7 ile Watch Series 6 arasında devasa oranda fark yaratacak bir fark bulunmuyor ve Watch Series 7 çıkınca fiyatlar biraz düşeceği için Watch Series 6 alacağını belirten büyük bir kitle bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 yanında Apple Watch Series 8 de şimdiden gündemde yer alıyor

Apple’a yönelik önemli kaynaklar, Watch Series 7 için hatırlarsınız yeni bir tasarım göstermişti. Burada iPhone 12’ler ile geçilen benzer köşeli bir tasarım bizleri karşılamıştı. Ancak Watch Series 7 tasarımsal olarak Watch Series 6 ile aynı çıktı.

Kaynaklara göre daha önce paylaşılan tasarım Series 7 ile kullanılacaktı ancak Apple süreçte bazı üretim sorunları yaşadı. Bu yüzden de köşeli yapıdaki yeni tasarım Apple Watch Series 8 modeline kaldı.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak olasılık dahilinde. Bu yüzden tam bir yıl sonra gelecek Apple Watch Series 8 şimdiden dikkat çekmeye başladı. Watch Series 7‘ye yeni bir sağlık sensörlü koymayan Apple, bunu da yeni modelde tasarım gibi değiştirecek.

Kaynaklara göre yeni modelde vücut sıcaklığı ve tansiyon sensörleri olacak. Aynı zamanda yeni saatin kan şekeri ölçüm özelliği de ihtimaller arasında.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın