reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan akıllı gözlüğüyle ilgili önemli satın alma

Apple, sanal gerçeklikle ilgili çalışmalar yürüten bir şirketi bünyesine kattı. Spaces adı verilen şirket, 2016 yılında DreamWorks Animation ekibinde yer alan çalışanlar tarafından kuruldu.

Şirket, kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturmalarına ve bu avatarları kullanıcıların sanal gerçeklik video konferans uygulamalarında kullanabilmelerine imkan tanıyor. Şirket, daha fazla ayrıntı paylaşmadan geçtiğimiz hafta tüm hizmetlerini durdurdu. Resmi Spaces internet sayfası, şirketin artık “yeni bir yöne doğru ilerlediğinden” bahsediyor.

Protocol raporuna göre hem Apple hem de Spaces, satın alma ile ilgili bir yorum talebine yanıt vermedi. Apple’ın Spaces için ne kadar bir ödemede bulunduğu da henüz bilinmiyor. VR konusunda çalışmalar yürüten ekibin büyük bir ihtimalle Apple’ın piyasaya süreceği AR/VR odaklı akıllı gözlük projesinde yer alması bekleniyor. Bloomberg, akıllı gözlüğün yüksek çözünürlüklü ekranlar ve bir “sinematik hoparlör” içereceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı akıllı gözlük için geri sayım başladı

Artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimini bir arada sunacağı iddia edilen gözlük şu anda N301 kod adıyla anılıyor. Gözlüğün 1.000 kişilik mühendis ekibi tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Ultra yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olacağı iddia edilen Apple Glass’ın sinematik hoparlör sistemiyle gerçekçi bir deneyimi kullanıcılara sunacağı söyleniyor. Akıllı gözlüğün 2021 veya en geç 2022 yılında satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın