reklamı kapat

POPÜLER

apple glass

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Apple Glass hakkında son bilgiler

Wall Street analisti, Apple’ın bundan sonra çıkaracağı büyük ürününün Apple Glass olacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta artırılmış gerçeklik gözlüğü için Akonia Holographics’i bünyesine katan Apple, gözlük üretimi için doğru bir adım daha attı. Buna ek olarak, Apple, Ağustos ayının ilk üç haftasında AR Uygulama Mühendisi arayan altı iş ilanı verdi. Apple Haritalar’da çalışacak bir ürün mimarı arayışında olan şirket, açıklamasında işin lazerle etkinleştirilen LIDAR ve dijital haritalama ile ilgili artırılmış gerçeklik konusunda arayışta olduğunu belirtiyor. Dijital haritalar gündelik hayatın vazgeçilmez araçları haline geldiğini söyleyen Apple, ancak her ne kadar her yerde bulunsa da, dijital haritaların henüz emekleme aşamasında olduğunu ifade ediyor. Şirket, dijital haritalama alanlarına LIDAR, artırılmış gerçeklik ve yeni veri türlerinin kattığını dile getiriyor.

Apple’ın akıllı gözlüğü ne zaman satışa sunulacak?

Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020 yılında satışa sunulacak. Şirketin çalışmalarını 2019 yılına kadar sürdüreceği ve Apple’ın bu konuda başarılı olması durumunda gözlüğün 2020 yılının başında satışa sunulacağı belirtiliyor. iOS işletim sistemini temel alacağı belirtilen rOS için binlerce mühendisin çalışmalar yaptığı dile getiriliyor.

Yazılım mühendislerinin artırılmış gerçeklik gözlüğü için HTC Vive‘dan faydalandıkları ifade ediliyor. Geliştirilen rOS sayesinde gözlüğün Apple Watch ve Apple TV‘de olduğu gibi kendi uygulamalarını çalıştırabileceği ve kullanıcıların bunun için özel bir mağazadan indirme işlemi yapabileceği söyleniyor. Gözlüğün kontrolüyle ilgili de çeşitli dedikodular ortaya çıkmış durumda. Gözlüğün kafa hareketleriyle, Siri veya dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebileceği söyleniyor.

İlgili Video

En yeni iPhone X reklamı