reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass

Apple’dan üzerinde çalıştığı en önemli ürün için kilit satın alma

Teknoloji devi Apple, çok uzun süredir kendi artırılmış gerçeklik gözlüğü ile gündeme geliyor. İşte bu ürün için önemli bir adım daha atılmış durumda.

Apple’ın mevcut CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklik tarafına çok büyük önem verdiklerini her seferinde belirtiyor. Burada olası adıyla Apple Glass‘ı geliştiren firma, sağlam kaynakları bulunan Ming Chi-Kuo‘ya göre modeli 2020’de satışa çıkarmak istiyor. Ancak şirketin bunu gerçeğe dönüştürmek adına alanda çalışan diğer firmaların teknolojilerine ihtiyacı bulunuyor. İşte bunu bitirmek isteyen Apple, kısa süre önce “Akonia Holographics” firmasını da satın aldı. Satın alma detayları açıklanmıyor ancak firmanın AR ürünler için lens ürettiği söyleniyor. Altı yıldır faaliyet gösterdiği belirtilen Akonia Holographics, özellikle fiyat performans konusuna büyük önem veriyor. Bu da aslında süreçteki en önemli konulardan birisini oluşturuyor. Kimse bir AR gözlüğe çok yüksek paralar vermek istemiyor. Birçok konuda rakiplerinin ilerisinde olduğu belirtilen firma, teknoloji devi için çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass

Apple Glass hakkında başka neler biliyoruz?

Bloomberg teknoloji editörlerinden Mark Gurman, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda şirketin artırılmış gerçeklik gözlüğünden bazı bilgiler vermişti. Bunlara tekrar baktığımız zaman 2019 yılında bitirilmesi beklenen gözlük, söylendiği kadarıyla rOS isimli bir işletim sistemine sahip olacak. Apple’ın iOS üzerine kurduğu bu işletim sistemi, gözlüğün kendi uygulamalarını çalıştırmasına olanak verecek. Bu açıdan Apple Watch’a benzer şekilde iPhone temelli çalışacak bu uygulamalar, birçok detayı kullanıcıların gözleri önüne getirecek. Gözlüğün kafa hareketleriyle, dokunmatik ekranla ya da Siri üzerinden sesli kontrol edilebileceği ilk detaylar arasında yer alıyor. Kendi uygulama marketine sahip olacağı da belirtilen gözlük, şu an aktif olarak masada bulunuyor.

İlgili Video

En yeni iPhone X reklamı