reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

TP-Link

TP-Link’in en çok satan powerline adaptörü yenilendi

TP-Link‘in Türkiye’de en çok satılan powerline adaptör modeli yenilendi. Artık daha hızlı olan TL-WPA4220, AV600 standardında ve 600 Mbps hıza ulaşabiliyor.

Advertisement

Wi-Fi cihazları konusunda pazarın önde gelen isimlerinden olan TP-Link, popüler TL-WPA4220 modelini yenilerken fiyatı da sabit tutuyor. AV600 standardına çıkan ürün 600 Mbps hıza ulaşabiliyor. “Tak Çalıştır” özellikli TL-WPA4220, hem kablolu hem kablosuz bağlantıyı destekliyor. Bu nedenle mevcut powerline adaptörleri kablolu bağlantı sağlayan kullanıcılar için de ideal bir çözüm olan cihaz, prize takılıp üzerindeki düğmeye basılarak aktif hale geliyor. Ayrıca TP-Link mobil uygulama tarafında da çözümler sunuyor. Firmanın powerline adaptörler için geliştirdiği tpPLC uygulaması sayesinde adaptörleri akıllı telefon ve tabletlerden yönetmek kolaylaşıyor. Uygulama Android ve iOS desteği sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Powerline adaptörler ne işe yarar?

İnterneti ev ya da ofisin içinde elektrik hattını kullanarak taşımayı sağlayan powerline adaptörler, kablo çekmeden, duvar delmeden evin/ofisin her yerine prizden internet sağlıyor. Elektrik kablolarını aynı zamanda interneti taşıyan kablolar haline getiren powerline adaptörler, genellikle ikili kit halinde satışa sunuluyor. Bir adaptör modeme bağlanarak elektrik prizine takılıyor; diğer adaptör ise internete bağlanmak istenen oda ya da bölgedeki prize takılarak kullanılıyor.

TL-WPA4220 modeli ise halihazırda powerline adaptörü olan ve ilave bir adaptör almak isteyen kullanıcılar için tekli olarak da satılıyor. Yenilenen modelin her marka ve model ile uyumlu olduğu ve farklı marka powerline adaptör kullanıcılarının TL-WPA4220’yi ilave adaptör olarak alabileceği kaydediliyor.