reklamı kapat

POPÜLER

Elektrik prizi olan her yere kablosuz interneti taşıyın

TP-LINK‘in powerline adaptör ailesi genişliyor. Evinde Wi-Fi ve kablolu sinyali sorunu yaşayanların derdine çare olacak üç yeni adaptörü Türkiye’de satışa sunan şirket, evin ya da ofisin her yerine interneti en sağlıklı şekilde dağıtmanıza yardımcı oluyor.

Salondan çeken Wi-Fi sinyali bazen evin diğer taraflarında o kadar zayıflıyor ki kullanıcılar akıllı telefondaki uygulamayı bile güncellemek için gereğinden fazla zaman kaybedebiliyor. Bu durumu problem olmaktan çıkaran, elektrik prizi olan herhangi bir yere interneti kablolu ya da kablosuz olarak taşımaya olanak veren TP-Link’in yeni adaptörleri, 140 dolarla 184 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

tplink2
İlk model olan TL-WPA4230P KIT, iki adaptörden oluşuyor. Evin var olan elektrik kabloları üzerinden 500 Mbps’ye kadar yüksek hızda ağ oluşturulmasını sağlıyor. Kablosuz bağlantı hızı 300 Mbps’ye ulaşan TL-WPA4230P KIT, üzerindeki WiFi Clone tuşu sayesinde mevcut ağı ikinci adaptörün kullanıldığı tüm noktalarda klonluyor. Üzerindeki üç Ethernet girişi sayesinde ise farklı cihazları da ağa dahil edebilen adaptör kiti, bilgisayardan oyun konsoluna, kablosuz depolama çözümlerinden yazıcılara kadar tüm cihazların hızlıca internete erişmesini kolaylaştırıyor. TL-WPA4230P KIT’in satış fiyatı 141 dolar.

TL-PA8030P-01
TL-PA8010P KIT, 1200Mbps gibi yüksek bir hıza ulaşabiliyor. Özellikle yoğun kullanımlarda ciddi fark yaratan adaptör, ev eğlencesi için gerekli altyapıyı oluşturuyor. Film izleme veya oyun indirme için ideal olan TL-PA8010P powerline adaptör bildiğiniz priz işlevi de görüyor. Dolayısıyla oyun konsolunu ya da akıllı telefonun şarjını bu adaptöre takabilirsiniz. Çocuk odası gibi, evin bazı bölümlerinde kablosuz bağlantı istemeyenler için sadece kablo ile bağlantı sağlayan bu powerline adaptörün fiyatı ise 165 dolar.

tp-link
Firmanın yeni serisinin son ürünü olan TL-PA8030P KIT de sadece kablolu bağlantı sunan bir model. HomePlug AV2 standardında, üç portlu Gigabit Passtrough özellikli ve 1200 Mbps hıza ulaşabiliyor. Diğer modelde olduğu gibi TL-PA8030P KIT de normal priz görevi görüyor. Yani adaptörü taktığınız prizi meşgul ettiğini düşünmeyin. Çünkü yerini hemen doldurmuş oluyor. Devamlı iş moduna oranla yüzde 85 enerji tüketimini azaltan ürünün fiyatı 184 dolar.

YORUMLAR