reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link
TP-LINK

Priz işgal etmeyen yeni nesil powerline adaptörü

TP-Link, powerline adaptör ailesine yeni bir üye ekledi. TL-PA9020P Kit olarak adlandırılan adaptör, evinde Wi-Fi ve kablolu sinyali sorunu yaşayanların derdine çözüm sunuyor. Evdeki mevcut elektrik hattını internet hattı haline getirmeye imkan sağlayan adaptör, 2.000 Mbps’ye varan yüksek bağlantı hızı sunuyor. TP-Link’in 2017 yılı içinde satışa sunacağı TL-PA9020P’nin 4K video, online oyun gibi yüksek bağlantı hızı gerektiren uygulamalar için geliştirildiği belirtiliyor.

2×2 MIMO teknolojisine sahip olan ürün, HomePlug AV2 standardı sayesinde aynı elektrik hattı üzerinde birden fazla veri kanalı oluşturabiliyor. Aynı zamanda TP-Link’in yeni nesil ürünlerinde yer alan hüzmeleme (beamforming) teknolojisinin de yer aldığı ürün yük yoğunluğuna göre en uygun kanalı belirleyerek verileri bu kanaldan iletiyor. Bu sayede daha temiz ve sorunsuz bir bağlantı sağlanıyor. TL-PA9020P powerline adaptörde iki adet gigabit ethernet girişi bulunuyor. Bu sayede akıllı TV, oyun konsolu, bilgisayar, depolama aygıtı gibi cihazlar kablo ile Gigabit hızlarda internete bağlanabiliyor.

Adaptörlerin üzerinde yer alan priz sayesinde farklı elektrikli cihazlar da bağlanabiliyor. Bu sayede adaptörün işgal ettiği prizin yerine bir priz sunulmuş oluyor. Cihaz aynı zamanda enerji tasarrufu da yapıyor. Patentli “Güç Tasarrufu Modu” sayesinde, aktif olmadığı zamanlarda otomatik olarak güç tüketimini kesiyor ve bu şekilde yüzde 85’e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

İki adaptörden oluşan bir kit halinde satışa sunulan ürünün kurulumu ise oldukça basit. Powerline adaptörlerden biri Ethernet kablosu ile modem/router’a bağlanıp elektrik prizine takılıyor. İkinci adaptör ise evin hangi odasında internet isteniyorsa o odadaki elektrik prizine takılıyor. Her iki adaptör üzerindeki “pair” düğmesine basılıyor ve işlem tamamlanıyor. TP-Link’in yeni powerline adaptörünün fiyatı ise henüz açıklanmadı.