reklamı kapat

POPÜLER

Elektrik priziyle Wi-Fi sorununa çözüm

TP-Link, Wi-Fi sinyallerinin ev ve ofislerde her noktaya ulaşmaması sorununu ‘elektrik prizinden’ çözen powerline adaptör ailesini genişletti. Şu anda Türkiye’de yirmiye yakın model ile her bütçeye ve gereksinime uygun bir TP-Link powerline adaptör bulunuyor.

En basit tanımıyla powerline adaptörler, ev/ofiste mevcut olan elektrik hattını aynı zamanda internet ağı haline getirmeyi sağlıyor. Bu sayede elektrik prizi olan her noktaya internet de ulaşmış oluyor. İkili adaptörler halinde satılan bu ürünlerin kurulumu ve kullanımı da son derece basit. Adaptörlerden biri modem/router’a kablo ile bağlanıp prize takılıyor. Artık elektrik hattı, aynı zamanda interneti de iletir hale gelmiş oluyor. İkinci adaptör (daha fazla sayıda adaptör kullanmak da mümkün) internete bağlanmak istenen yerdeki prize takıldığında ister kablo ile ister kablosuz olarak internete bağlanmak mümkün oluyor.

Şu anda Türkiye’de yirmiye yakın powerline adaptör modeli satışta. 802.11N destekli giriş seviyesi modelden AC destekli, gelişmiş teknik özelliklere sahip ve üzerinde üç adet Ethernet girişi olan modellere değin çok zengin seçenek sunuluyor.

TP-Link’ten kullanıcılara kolaylık sağlayan powerline adaptörler

TP-Link, powerline adaptörlerde hız, kablolu/kablosuz seçeneklerinin yanı sıra üzerinde artı bir priz yer alan modeller de sunuyor. TP-Link’in her powerline adaptör serisinin hem üzerinde priz olan hem de olmayan model seçeneği bulunuyor. Bunlar fiyatı da belirleyen unsurlar oluyor. İnternete sadece kablo ile bağlanmak isteyen kullanıcılar, sadece kablo desteği sunan modeller arasında hız vb özelliklere göre seçim yapabiliyor. Aynı şey kablosuz bağlantı desteği isteyenler için de geçerli.

Video