reklamı kapat

POPÜLER

instagram arama geçmişi

Instagram arama geçmişi silme [Nasıl yapılır?]

Instagram, uygulama içinde yaptığınız aramaları arama geçmişinizde saklı tutuyor. Ancak Instagram arama geçmişi temizleme işlemi mümkün.

Instagram, kullanıcılara pek çok farklı konu başlığında sayısız içerik sunuyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının arama bölümü sizin için özelleştirilmiş içerikleri otomatik olarak sıralamasının yanı sıra bir de ayrıca anahtar kelimelerle arama yapmanıza olanak tanıyor. Kullanıcı profillerini bulabileceğiniz bu arama kısmında, takip etmek istediğiniz hashtag’leri de aratabiliyorsunuz. Ancak arama geçmişiniz de aynı sekmede kalmaya devam ediyor. “Ara” çubuğuna tıkladığınızda karşınıza “Önerilen” aramalar ve son yaptığınız “En yeni” aramalar çıkıyor. Son dönemde yaptığınız aramaları silmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram arama geçmişini temizleme

Arkadaşlarınıza bir şeyler gösterdiğinizde arama geçmişinizin de ortaya dökülmesini istemiyorsanız takip etmeniz gereken adımlar ise hayli basit. Hem Android hem de iOS kullanıcılarının uygulayabileceği adımlar ise şu şekilde: Öncelikle profilinizin bulunduğu sekmeyi açmanız gerekiyor. Daha sonra Profili Düzenle seçeneğinin yanındaki Ayarlar simgesinden uygulama ayarlarını açıyorsunuz. Ayarlar kısmının Hesap alt başlığı altında ise Arama Geçmişi isimli bölüm yer alıyor. Buraya tıklayarak Arama Geçmişini Temizle derseniz, Keşfet sekmesindeki hesap, konum veya konu etiketleri için yaptığınız aramalar temizleniyor. Böylelikle yeni bir arama yapmak için tıkladığınızda son dönemde yaptığınız aramalar görünmüyor. Ancak “Önerilen” aramalar başlığının silinmediğini belirtelim.