reklamı kapat

POPÜLER

TP-link

TP-Link ailesinin yeni üç adaptörlü powerline kiti

TP-Link, elektrik hattını aynı anda internet ağı haline getiren powerline ailesine kolay kurulum ve kullanım sağlayan üç yeni üye ekledi.

TP-Link imzalı Powerline adaptörler, ev ve ofislerdeki mevcut elektrik hattını aynı anda interneti de taşıyan bir ağ haline getirmeyi sağlıyor. TP-Link ailesine katılan TL-WPA4220T model adlı ürünün en önemli özelliği üç adet adaptörden oluşması. Üç adaptörlü bir kit olan TL-WPA4220T, her odada WiFi isteyenler içi ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Powerline adaptörler, interneti ev ya da ofisin içinde elektrik hattını kullanarak taşımayı sağlıyor. Bu adaptörler kablo çekmeden, duvar delmeden evin ya da ofisin her yerine prizden internet bağlantısı sağlıyor. Elektrik kablolarını aynı zamanda interneti taşıyan kablolar haline getiren powerline adaptörler, özellikle birkaç katlı evler için en ideal çözümler arasında yer alıyor. Bununla beraber sık sık ev değiştiren kiracılar için de avantaj sunan WiFi ürünleri olan powerline adaptörlerin kurulması ve kullanımı oldukça basit. Bir adaptör modeme bağlanarak elektrik prizine takılıyor; diğer adaptör ya da adaptörler ise internete bağlanmak istenen oda ya da yakındaki prize takılarak kullanılıyor.

Hem kablolu hem de kablosuz bağlantı desteği sağlayan TL-WPA4220T, üç adaptörden oluşuyor. Bu üründe iki adet TL-WPA4220 ve bir adet TL-PA4010 adaptör yer alıyor. Elektrik hattını internet hattı haline getirmek için modeme TL-PA4010 adaptör Ethernet kablosu ile bağlanıp prize takılıyor. WiFi bağlantısı istenen yerlerde ise diğer adaptörlerden biri kullanılabiliyor. Pratik bir kullanım sunan bu cihaz tek bir dokunuşla WiFi ağının klonlanmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link ile hem hızlı hem de güvenli bağlantı

TL-WPA4220T, HomePlug AV2 teknolojisine sahip olduğu için hızlı bir WiFi ağı deneyimi sağlıyor. 600Mbps’ye kadar kablolu bağlantı hızı sunan ürün, elektrik prizi olan her odaya interneti hızlı ve kesintisiz olarak götürmeyi sağlıyor. Ürünün kablosuz bağlantı hızı ise 300Mbps’ye kadar ulaşıyor.  İki adaptörün altında da iki adet Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. Bu sayede birden fazla cihaz kablo ile ağa dahil edilebiliyor. Bu yüksek hız, HD ya da 3D video akışı ve çevrim içi oyunlar için ideal diyebiliriz.

TP-Link ailesine katılan adaptör kitinin kullanımı ise oldukça basit.  iOS ve Android destekli tpPLC uygulaması üzerinden akıllı telefonlardan powerline adaptörler rahatlıkla izlenip ayarları yapılabiliyor. Cihazların kurulumu ve kullanımını PC üzerinden arayüz yazılımı ile yapmak isteyenler için ise TpPLC Utility yazılımı da bulunuyor.

Üç adaptörden oluşan TL-WPA4220T powerline kit, Türkiye’de KDV dahil 112,80 USD (yaklaşık 641,19 TL) fiyatla sunulacak.

İlginizi çekebilir

TP-Link’ten powerline adaptörler