reklamı kapat

POPÜLER

hizli dolasim

TP-Link ile “hızlı dolaşım” ve kesintisiz Wi-Fi deneyimi

Wi-Fi hızlarının konuşulduğu şu günlerde, TP-Link’in geliştirdiği yeni Wi-Fi “hızlı dolaşım” özelliği ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Geçen haftalarda yayınlanan IDC raporuna göre TP-Link, 32 çeyrek dönemdir üst üste Wi-Fi alanında üst sıralarda yer alıyor. Şirket geçen yıl da alanında lider olmuştu. Şimdi ise TP-Link, hem evler için hem de kurumlar için geliştirdiği yeni nesil Wi-Fi çözümü olarak “hızlı dolaşım” ağını ortaya çıkarıyor. Bu özellik sayesinde normalde hareket halindeyken hissedilen ağ geçişleri artık hissedilmiyor. Mobil cihazların yanında ev veya ofiste kullanıcı hareket halindeyken de duraklama yaşatmayan bu özellik sayesinde kullanıcılar, başarılı bir Wi-Fi deneyimi yaşayabiliyor.

TP-Link evde ya da kurumsal kablosuz ağlar üzerine geliştirdiği çözümler ile yine adından söz ettiriyor. Wi-Fi sistemi olan Deco serisinde ve kurumsal erişim noktası EAP ailesinde yer alan bu özellik sayesinde hareket halindeki kullanıcılar, farklı erişim noktalarına geçişte Wi-Fi sorunu yaşamıyor. Farklı ürünlerle geniş alana yayılmış ya da çok katlı evlerde ve işyerlerinde Wi-Fi sistemlerinin de ona uygun olması gerekiyor. Kullanıcılar evde ya da ofiste mobil cihazları ile ağa bağlı dolaşırlarken, bu farklı ağ ürünleri (örneğin erişim noktaları) arasında geçiş oluyor. Standart ağ ürünlerinde bu bağlantı geçişi sırasında duraklama, kopma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Örneğin bir erişim noktasının kapsama alanından çıkıp diğerine geçerken yapılan video konferans kesilebiliyor. Hatta bazı durumlarda farklı ağlar arasında el ile geçiş yapılması gerekebiliyor. Bu da kullanıcıların yaşamak istemediği tatsız bir durum olarak karşımıza çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı dolaşım özelliği geliyor

TP-Link evdeki Wi-Fi kullanımları için Deco, kurumlardaki Wi-Fi için ise EAP serisi olan yeni nesil çözümlerine, “hızlı dolaşım” özelliğini de ekliyor. Böylelikle kullanıcılar daha hızlı bir deneyim yaşayabiliyor. Evlere yönelik olan çözümde Mesh teknolojisine sahip Deco birimleri, birleşik bir ağ oluşturuyor. Bu şekilde ister tablet ister mobil cihazlar olsun kolay bir geçiş deneyimi sağlanmış oluyor. Mesh teknolojisi evin neresinde olursanız olun hızlı geçişler için tasarlandığı için video ve film izlerkenki geçişler dahi anlaşılmıyor. Bunun yanında kullanıcının uygun erişim noktalarını bulması için elle ayarlama yapması gerekmiyor. Kullanıcı bu sistemde farklı bir ağa bağlandığını hissetmiyor.

Hızlı dolaşım özelliği, TP-Link’in kurumlar için geliştirdiği erişim noktaları EAP serisinde de bulunuyor. Çok geniş alana yayılmış erişim noktası kullanan işyerlerinde, otel, okul, hastane ve AVM gibi yerlerde, tıpkı Deco’larda olduğu gibi erişim noktaları arasında geçiş EAP ürünlerinde otomatik ve kesintisiz oluyor. Wi-Fi’nin aynı anda çok fazla kişiye açık olduğu durumlarda aktif olan bu özellik, erişim noktaları arasındaki yükü dengeliyor. Böylelikle daha güçlü Wi-Fi sinyali alınmış oluyor. EAP serisi ile birlikte, ücretsiz olarak verilen Omada Kontrol Yazılımı ile kurumlar hızlı dolaşım özelliğini dilerlerse açıp, dilerlerse kapayabiliyorlar.

İlginizi çekebilir

TP-Link’ten powerline adaptörler