reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S, Ludicrous+ güncellemesiyle artık daha hızlı [Video]

Elektrikli otomobil teknolojisinin yanı sıra satış sonrası güncelleme desteği konusunda da kullanıcılarını mennun etmeye devam eden Tesla, yoluna hızlanarak devam ediyor.

Faraday Future‘ın, merakla beklenen SUV modeli FF 91‘i CES 2017 kapsamında dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olarak tanıtmasının ardından gözler segmentin lideri Tesla’ya çevrildi. Volvo’nun iç dizayn şefinin ardından otonom sürüşün yazılım geliştirme sürecinin yürütülmesi için Apple’ın yazılım mühendislerinden birisini ekibe dahil eden Tesla, performans anlamında da yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Modellerinde yer verdiği sürüş modlarından Ludicrous için yeni bir performans güncellemesi yayınlayan Tesla, bu güncellemeyle birlikte 0-100 değerinde iyileşmeyi beraberinde getiriyor. Tesla’nın Ludicrous+ adını verdiği modla birlikte 0-100 değeri 2,5 saniye olan Model S P100D, 0,1 saniyelik iyileşmeyle artık 2,4 saniyelik bir sürede saatte 100 kilometre hıza, FF 91 ise 3,9 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Kullanıcılar Ludicrous+ modunu merkezde konumlandırılan ekranlarında yer alan Ludicrous butonuna 5 saniye basılı tuttuklarında erişebilirken modun aktif hale gelmesinin ardından sürücü ekranında anlık gösterge bölümü aktif hale geliyor.

VİDEO