reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla araçlara şaşırtan yılbaşı hediyesi: TRAX [Video]

Elektrikli otomobil pazarının en popüler firmalarından Tesla, yazılım güncellemesi ile Model serisi araçlarına şaşırtan bir özellik daha ekledi.

Tesla, otomobillerini ilginç özellikler ile güncellemeye devam ediyor. Bu konuda pazardaki dev rakiplerinden çok daha ileride olan firma, bu sefer Model X, Model S ve Model 3 sahiplerine sürpriz bir yılbaşı hediyesi verdi. Kısa süre önce gönderilen son güncelleme ile araçlara “TRAX” isimli bir müzik uygulaması eklendi. Bu uygulamada kişiler araçlarındaki dokunmatik ekranı kullanarak ciddi ciddi kendi müziklerini oluşturabiliyor. Özellikle yatay ekranlı Model 3 için güzel görünen TRAX, bir otomobil için gerçekten çok ama çok şaşırtıyor ve detaylı görünüyor. Bu arada biliyorsunuz Tesla modellerinde oyunlar da yer alıyor. Hatta bu oyunların bazıları aracın direksiyonuyla dahi kontrol edilebiliyor. Tüm bu özel içeriklerin araç hareket halinde çalışmadığını belirtelim.

Tesla en son dikkat çeken Model 3 detaylarıyla gündeme gelmişti

Firmanın yazılım kodlarından elde edilenlere göreyse üzere Tesla Model 3 için tam 100 kWh pil paketi yolda bulunuyor. 100 kWh ile menzil konusunda sınıfı içinde (Tahminler tam 640 km civarında) sınırları zorlayacak denilen modelin, bu kadar yüksek pil kapasitesiyle “Ludicrous Mode” seçeneği kazanacağı da yine kodlar içerisinde kendisini gösteriyor. Model 3 Performance için daha önce söylenmesine rağmen getirilmeyen Ludicrous Mode, çok yakında gerçek olacak gibi duruyor. Biliyorsunuz bu mod sayesinde Tesla araçlar tüm gücünü kullanarak inanılmaz kısa sürede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın elektrikli pickup Cybertruck modeli