reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

İşte gelecek; Tesla Model S’e “yazılım güncellemesi” ile ekstra 50 beygir!

Elektrikli otomobil sektörünün öncü firması Tesla, satış sunduğu araçlar için yazılım güncellemeleri ile harikalar yaratmaya devam ediyor.

Tesla otomobil modelleri Model S, Model 3 ve Model X, bir akıllı telefon gibi düzenli olarak güncelleme alıyor. Bünyelerinde çok güçlü bir merkezi işlem birimi yer alan otomobiller, adeta bir bilgisayar gibi görev yapıyor. Bu bağlamda modellere sürekli olarak yeni özellikler eklenebiliyor. Bu sefer gelen güncelleme ise Model S’e tam 50 (Maksimum güce) beygir ekliyor. Yakında herkes için çıkacağı aktarılan güncellemenin müjdesini direkt olarak şirket CEO’su Elon Musk veriyor. Yazılım güncellemesi ile 50 beygir ekstra güç inanılmaz görünürken, bu detay Tesla’nın geleneksel otomobil sektörünün ne kadar önünde olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu güncellemenin arkasında ise direkt olarak Porsche Taycan Turbo S‘i geçmek yer alıyor. Bu performans artışı ile Taycan Turbo S ile Model S arasındaki hızlanma performansının ciddi şekilde açılacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S, şirketin en önemli modeli

Ancak firmanın son dönemde özellikle Model 3 aracı dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü bu araç çok daha kısıtlı bütçelere hitap ediyor. Ayrıca firmadan bir Model Y de geliyor. Hepsine ek olarak süper elektrikli otomobil yeni Roadster ve elektrikli kamyon Semi de aktif olarak yolda olan elektrikli araçlar arasında yer alıyor. Firma ayrıca bir elektrikli pick-up da geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Otonom iniş özellikle iş jeti