reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S’e kozmetik dokunuş ve güncelleme

13 Nisan 2016

Otomobil dünyası şu sıralar uygun fiyatlı Tesla‘ya, yani Tesla Model 3‘e odaklansa da elektrikli otomobil üreticisi, isim yapmasını sağlayan amiral gemisi modelini de unutmuş değil. Yenilenen Tesla Model S, ufak tefek kozmetik değişiklikler ve daha gelişmiş özelliklerle geliyor.

Bilindiği üzere Tesla otomobillerinde model yılı kullanmadığı için yenilenen Model S’e 2016 veya 2017 gibi bir şey demek söz konusu değil. Daha ziyade otomobillerini bir yazılım firması gibi “güncelleme” şeklinde yenilediği için yeni Model S’e de basitçe “yeni Model S” demek durumundayız. O halde gelelim yapılan yeniliklere. Yeni versiyondaki en büyük yenilik şarj konusunda yapılmış. 40 amperden 46 ampere yükseltilen akım desteği sayesinde Model S artık çok daha hızlı şarj olabilecek. Opsiyonel sunulan 72 amperlik versiyonu ise Model S’in mevcut modelden yüzde 50 daha kısa sürede şarj olmasını sağlıyor. Model X’in HEPA hava filtresi ve yeni iç mekan döşemeleri Model S’in kavuştuğu diğer yenilikler arasında.

Kozmetik anlamda ise hemen fark edilebileceği üzere yeni bir ön panjur tasarımıyla karşı karşıyayız. Muhtemelen Model 3’ün üretim versiyonunda da yer alacak yeni tasarım aslında Model X’ten tanıdık. Ayrıca farlar da artık tamamen LED aydınlatmalara kavuşmuş durumda.

Tesla’nın Kaliforniya’daki fabrikasında üretilmeye başlanan yeni Tesla Model S, 70 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Çıkış tarihi hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR