reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Tesla Model 3’e, son güncelleme ile şaşırtan iki temel özellik eklendi

Elektrikli otomobil dünyasının en önemli modellerinden Tesla Model 3, kısa süre önce yayınlanan son güncellemesiyle daha önce nasıl yoktu dedirten iki temel özellik kazandı.

Henüz Tesla çalışanlarında bulunan Model 3, deneme şansı elde eden kişiler tarafından bazı eksik özellikleriyle olduğu eleştirilmişti. Bunları kapatmak için otomobilin yazılımını güncelleyen şirket, araca ilk olarak FM radyo özelliği getirdi. Spotify gibi servislerin popüler olduğu günümüzde bu önemli bir eksik olarak görünmüyor ancak yerel FM radyo yayınları felaket durumlarında oldukça işe yarayabiliyor. Ayrıca radyo dinlemeyi seven halen büyük bir kitle bulunuyor. Araca getirilen diğer özellik  ise çok daha şaşırtıcı. Artık Tesla Model 3’de de bir anlık kilometre sayacı (Sıfırlanabilen) yer alıyor. Çok ilginç olarak araca bunu başta koymayan şirket, neyse ki kullanıcıların isteklerine kulak veriyor. Bu sayaç ile kişiler belirli mesafeleri toplam kilometre sayacından ayrı olarak ölçebiliyor.

Teknik detaylarıyla Tesla Model 3

Tasarımı oldukça beğenilen Model 3, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. Şimdiye kadar 222 adet Model 3‘ü battan indirebilen Tesla, bunu çözmek için çalışmalarına devam ediyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık normal versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık en üst modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

Tesla Model 3 video