reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla’dan Model 3’ün üretimine ilginç bir bakış açısı sunan video [İzle]

Tesla‘nın en önemli otomobili konumunda bulunan Model 3, firmanın yayımladığı ilginç bir üretim videosuyla karşımızda bulunuyor.

Tesla Model 3, firmanın en uygun fiyatlı otomobili olarak yollarda yer alıyor. Teknolojik altyapısı ve tasarımıyla oldukça beğenilen otomobil, biliyorsunuz 2018’da sürekli olarak yaşanan üretim zorluklarıyla gündemde geldi. Araç için neredeyse tamamen robot üzerine kurulu bir üretim planlayan CEO Elon Musk, daha sonra bunu değiştirmek zorunda kaldı. Birçok üretim işlemini robotlardan alarak normal çalışanlara aktaran firma, şu an üretim konusunda iyi bir seviyede bulunuyor. Ancak yine de oluşan yüksek talebi karşılayamayan Tesla, kısa süre önce Model 3‘ün üretim sürecini gösteren hızlandırılmış bir video yayımladı. Yukarıda izleyebileceğiniz bu video, aracın üretim sürecini ilginç olarak dışından değil içerisinden karşımıza getiriyor. Aracın adım adım üretim basamaklarını gözler önüne seren video, sadece Model 3’ü beğenenler için değil otomobil tutkunu herkes için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3, 2018’in en önemli araçları arasında yer alıyor

Hatırlamak adına aracın temel versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 5.6 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, temel versiyonuyla 354 km yol yapabiliyor.