reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3’ün üretim sorunları için ilginç adım

Geçtiğimiz gün dört çeker ve performans versiyonlarının satışa çıkacağını duyduğumuz Tesla Model 3, biliyorsunuz ciddi üretim sorunları yaşıyor. Bunların bir bölümünü çözmek içinse şirketin ilginç bir fikri bulunuyor.

2018’in ilk üç ayında 9.777 adet Model 3 üreten Tesla, biliyorsunuz aracın seri üretiminde baştan beri ciddi sıkıntılar yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde bu durum hakkında samimi bir açıklama yapan CEO Elon Musk, üretim konusunda geç kalınmasının arkasında üretimde çok fazla robot kullanılmasının yattığını belirtiyor. Ayrıca Musk üretimi hızlandırmak adına kurulan “çılgın, karmaşık konveyör bant ağını” tam çalışmadığı için kaldırdıklarını da söylüyor. Tüm bunların üzerine otomobilin üretim hattını sorunları çözmek adına kısa süre için durduran firma, yine de işin içinde çıkamıyor. İşte bu yüzden şirket bir “Hackathon” başlatıyor. Hackathon, temel olarak programcı, tasarımcı ve yöneticilerin yazılım projeleri geliştirme amacıyla diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir etkinlik olarak geçiyor. Elon Musk işte tam da böyle bir etkinlik ile üretimi zora sokan “iki en kötü noktanın” çözülmesini hedefliyor. Şu an devam ettiği anlaşılan Hackathon, şirkete farklı alanlardan farklı bakış açıları getirecek gibi duruyor. Bu da sorunları çözmek için en hızlı ve verimli yol gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 en çok dikkat çeken elektrikli otomobiller arasında

Hatırlamak adına otomobil 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkabiliyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

İlgili Video