reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

Tesla tam 123 bin Model S’i geriye çağırıyor!

Elon Musk‘ın otomobil dünyasını değiştiren firması Tesla, bugün sürpriz oluşturan büyük bir geri çağırma çağrısı yaptı. Açıklandığı kadarıyla tam 123 bin Model S‘i geriye çağırılıyor. İşte detaylar;

Direkt olarak kullanıcılara giden açıklamaya göre 2016 Nisan ayından önce üretilen tüm Model S‘ler geriye çağırılıyor. Toplamda 123 bin otomobili ilgilendiren konu, hidrolik direksiyon sorunundan kaynaklanıyor. Yapılan açıklamada soğuk hava koşullarında tuzlanan yollardaki kalsiyum ve magnezyumun, araçların direksiyon cıvata dişlerinde aşınmaya neden olduğu söyleniyor. Bahsedilen vidanın çıkmasıyla hidrolik direksiyonun iptal olacağı belirtiliyor. Bu olunca da direksiyonu döndürmek için büyük güç uygulanması gerekiyor. Özellikle çok soğuk bölgelerdeki araç sahiplerini ilgilendiren bu durum, gerçekten ilginç görünüyor. Bu araçlardaki hidrolik sistemin büyük çoğunlukla Bosch tarafından üretildiği de belirtiliyor.

Tesla son dönemde zor zamanlar yaşıyor

Otomobil dünyasının gözde ismi, çok büyük bir operasyon içerisinde bulunuyor. Ürün gamını genişletmeye çalışan firma, bu süreçte ciddi üretim sorunları yaşıyor. Özellikle uygun fiyatlı Model 3‘de sorunlar yaşayan firma, bunları çözmek için ciddi çalışmalar yapıyor. Bir yandan da elektrikli kamyon Semi üzerinde çalışan firma, maddi problemlerle de gündeme geliyor. Bazı kaynaklarda “batacak” şeklinde geçen şirket, yatırımlarına devam ediyor. Yani kısa vadede bir batma söz konusu olmayacak gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketin en önemli modeli ve özelliği