reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck için bir geri çağırma daha yapıldı

Tesla Cybertruck için bir geri çağırma daha yapıldı. İki farklı problemin fiziksel olarak servislerde çözülmesi gerekiyor.

11.000’den fazla Tesla Cybertruck, arka yataktaki bir parçanın sürüş sırasında yerinden çıkabilmesi ve silecek motorunda yaşanan teknik sorun nedeniyle geriye çağırılıyor. Şirket birçok geri çağırmaya neden olan sorunu yazılım güncellemeleri ile çözüyor ancak bu sefer Cybertruck sahiplerinin tamir için resmi servislere gitmesi gerekiyor. Şirket geçtiğimiz aylarda tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. Bu sorun nedeniyle 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı. National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin resmi servislere gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor. Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor. Tasarımı halen çok tartışılan aracın Türkiye’de resmi olarak satılması şu aşamada kesinlikle beklenmiyor. Şirket Türkiye’de halen sadece Model Y’nin satışını gerçekleştiriyor. Bunun yakın bir zamanda değişmesi de beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı

İLGİLİ HABERLER