reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck görünümlü bir mini PC hazırlandı

Tesla Cybertruck görünümlü bir mini PC hazırlandı. Satışa sunulması hedeflenen PC’nin arkasında Xyber şirketi yer alıyor.

Buradaki Indiegogo projesinde destek arayacak Xyber XPC isimli mini PC, en hızlı Ryzen 7 temelli mini bilgisayar modeli olarak tanıtılıyor. Direkt olarak Tesla Cybertruck’ın tasarımı üzerine kurulan ürün, aktarıldığı kadarıyla gücünü AMD Ryzen 7 8845HS APU‘dan (Zen 4+ RDNA 3) alıyor. En üstte 64 GB DDR5 RAM ve 4 TB SSD ile donatılabilecek model, HDMI 2.1 portunu da barındırıyor. Henüz fiyatı belli olmayan mini PC, ilk defa Computex fuarında sergilenmiş. Bundan önce gerçek Tesla Cybertruck için bir geri çağırma daha yapılması ses getirmişti. 11.000’den fazla Tesla Cybertruck, arka yataktaki bir parçanın sürüş sırasında yerinden çıkabilmesi ve silecek motorunda yaşanan teknik sorun nedeniyle geriye çağırılıyor. Şirket birçok geri çağırmaya neden olan sorunu yazılım güncellemeleri ile çözüyor ancak bu sefer Cybertruck sahiplerinin tamir için resmi servislere gitmesi gerekiyor. Şirket geçtiğimiz aylarda da tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sorun nedeniyle 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı. National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin resmi servislere gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor. Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor.

Tesla Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı