reklamı kapat

POPÜLER

Premium sınıftan plug-in hybrid desteğiyle gelen sürpriz hamle: Lincoln Aviator Concept

New York Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Lincoln Aviator Concept, önümüzdeki yıl için seri üretime geçirilecek.

SUV sınıfının Türkiye’de pek fazla görme şansımız örneklerinden bir tanesi, Amerika başta olmak üzere pek çok önemli bölgede 1997 yılından beridir istikrarlı şekilde yollarda olmaya devam ediyor. Ford bünyesinde hayatına devam eden Lincoln‘e ait olan bu model, Hollywood filmlerinden akıllarımıza kazığı Navigator‘dan başkası değil elbette. Geçtiğimiz yıl içerisinde yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkarttığı bu devasa canavar, lüksün sınırlarını bambaşka boyutlara taşıyor. Amiral gemisini niteliğinde olan modeliyle bu zamana kadar hep aynı sınıfta yer alan Lincoln, New York Otomobil Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdiği Aviator ile yoluna yepyeni bir şerit katıyor. Seri üretime geçtiğinde markasının ilk plug-in hybrid modeli rozetini taşıyacak olan Aviator’un detayları ise şimdilik gizli tutulan teknik özelliklerini akıllara bile getirmeyecek cinsten.

Navigator genleriyle devam

Dış tasarımı itibarıyla son jenerasyon Navigator ile detaylarını paylaşan Aviator, yüzde 90 oranında seri üretime de bu şekilde geçecek gibi gözüküyor. Ebatları gereceği abisinin bir sınıf altında konumlanacak olan modelin en kritik noktası kaputun altında yer alacak. Gelen ilk bilgilere göre twin-turbo beslemeli plug-in hybrid ünitenin yer alacağı bu model için beklentiler F-150 ile ortak noktada buluyor. Henüz resmi olmayan detaylar içerisinde 2,7 litrelik V6 makinenin ve 10 ileri değerli otomatik şanzımanın seri üretim için düşünüldüğünü de sizlerle paylaşalım. Aracın saf elektrik modunda ne kadar menzil sunabileceği de şimdilik merak edilenler arasında. İçerisinde masaj fonksiyonlu koltuklar, 12 inç’lik multimedya ekran, Wi-Fi Hotspot, çift bölge otomatik klima gibi detaylar barındıran modelin seri üretime geçişiyle ilgili gelişmeleri kısa süre içerisinde resmi kaynaklardan alabiliriz.