reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy J8 ve Galaxy J8+

Samsung Galaxy J8 ve J8+’ın önemli detayı netleşti

Samsung‘un yeni orta seviye akıllı telefonları Galaxy J8 ve Galaxy J8+, bugün önemli bir bilgiyle gündeme geldi. Telefonların merak edilen pil kapasiteleri netleşti.

Samsung‘un üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonlardan Galaxy J8 ve Galaxy J8+, resmi kaynağa göre 3.000 mAh ve 3.500 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Bu açıdan amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ile aynı kapasiteyi sunacak modeller, kullanım ömrü konusunda pişman etmeyecek gibi duruyor. J800 ve J850 kod adıyla geçen telefonlar, performans konusunda da üzmeyecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda Geekbench’de görülen Galaxy J8+, bünyesinde Snapdragon 625 işlemci taşıyor. 4 GB RAM’e sahip olan telefon, testin tek çekirdek bölümünden 749, çok çekirdekten ise 3.708 puan alıyor. Exynos 7870 işlemci ve 3 GB RAM’li Galaxy J8‘den biraz daha hızlı olan telefon, kardeşiyle benzer olarak Android 8.0 Oreo kullanıyor. Tasarım ve diğer teknik detaylar hakkında halen bilgilerin yer almadığı modeller, teknik olarak dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy J8 ailesi yanında başka modeller de yolda

Biliyorsunuz şirke başka modeller üzerinde çalışıyor ve bunlar arasında Galaxy J6 (2018) modeli de bulunuyor. SM-J600F kod adıyla anılan telefonda 1,6 GHz’lik sekiz çekirdekli Exynos 7870 işlemci ve 2 GB RAM yer alıyor.  Full HD bir ekrana sahip olmasını beklediğimiz telefonun Galaxy J4’ün üzerinde Galaxy J8’in ise hemen altında yer alması bekleniyor. Uygun fiyata orta segment telefon satın almayı düşünenlere yönelik telefonların ne zaman lanse edileceği ise halen bilinmiyor.

İlgili Video

Tam üç kameralı akıllı telefon

Not: Görsel temsilidir.