reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy J6 (2018)

Bütçe dostu Samsung Galaxy J6 (2018) testte göründü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, şu sıralar yeni duyurduğu Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile gündemde bulunuyor. Ancak biliyorsunuz bu modeller amiral gemisi seviyesinde yer alıyor ve çoğu kişiye hitap etmiyor. İşte bu yüzden orta ve alt seviye telefonlar üzerinde de çalışmalar yapılıyor. Bu doğrultuda Galaxy J4 (2018) ve Galaxy J8 (2018) sonrasında Galaxy J6 (2018) modeli de Geekbench verileriyle karşımıza bulunuyor.

Yeni Samsung Galaxy J6 (2018), Geekbench verilerinde SM-J600F kod adıyla karşımıza çıkıyor. Bakıldığı zaman telefon gücünü 1.6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Samsung üretimi Exynos 7870 işlemciden alıyor. 2 GB RAM’a sahip olduğu görülen telefon, tek çekirdekten 726, çok çekirdekten ise 3.643 puan alıyor. Bu özellikler ve sonuçlarla orta seviyeye yerleşen modelin, Full HD bir ekrana sahip olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Testlerde diğer modeller gibi Android 8.0 Oreo ile görünen telefon, bunun haricinde bir detay vermiyor. Ancak kesin olarak masada olduğu açıkça görünüyor. Bu model Geekbench‘e sonucuna göre performans açısından J4’ün oldukça üzerinde, J8’in ise hemen altında yer alıyor.

Samsung Galaxy J6 (2018)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy J6 (2018)

Daha önce de söylediğimiz gibi özellikle Türkiye‘de büyük bir kullanıcı kitlesi elde eden giriş / orta seviyesi cihazlar, gün geçtikçe daha güçlü hale geliyor. Akıllı telefonuyla temel görevleri yerine getirenler için fazlasıyla iyi olan bu modeller, buna rağmen üstleriyle arayı kapatıyor. Bu da elbette son kullanıcı için harika görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.