reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X

Samsung Mobile CEO’sundan dikkat çeken “katlanabilir akıllı telefon” açıklaması

Samsung‘un gündemden düşmediği “katlanabilir” akıllı telefonu herkes tarafından merakla bekleniyor. Bu konuda MWC 2018‘de konuşan Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, yeni cihazları hakkında iddialı açıklamalarda bulunuyor.

Şu an katlanabilir akıllı telefon kategorisini gerçek anlamda oluşturacak ilk isim Samsung olacak gibi duruyor. Henüz Galaxy X olarak isimlendirdiğimiz telefonunu CES 2018’de gizli şekilde sergileyen şirket, bu model için biliyorsunuz birçok patent alıyor. Bu konuda konuşan Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, telefon için kendilerine güvendiklerini belirtiyor. Koh ilk olarak telefonun bir pazarlama hilesi olmadığını belirtiyor. Yani gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon hazırladıklarını söyleyen yönetici, bu yeni kategoriyi başlattıkları zaman en iyi kullanıcı deneyimini sunacaklarını belirtiyor. Bu açıdan kendilerine inanılmasını isteyen DJ Koh, telefonun çıkış tarihi hakkında ise bir bilgi vermiyor. Bu konuda sorulan soruya yönetici gülerek “Bazen böyle şeyleri dinlemiyorum. Kulaklık çok iyi duymuyor” cevabını veriyor. Galaxy X’in (Adı değişebilir) 2018 içerisinde çıkması bekleniyor ancak gördüğünüz gibi halen resmi ağızlardan bir detay gelmiyor.

Samsung Galaxy X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonundan ilk duyumlar

Şimdiye kadar gelen bilgilere  göre telefon iki farklı versiyon halinde bulunuyor. İki modelin de 7,3 inç esnek OLED ekran üzerine kurulduğu söylenirken, bir modelin ekranı içe doğru diğeri ise dışa doğru katlanıyor. Yani içe doğru olan telefon kapatıldığı zaman ekranı içeride, diğerinde ise dışarıda kalıyor. Ekranının 1R değerinde katlanabildiği (1 mm yarıçap) söylenen cihaz, büyük dayanıklılık testlerine de sokuluyor. 1R ekranın 200 bin katlanmaya kadar dayanabildiği söyleniyor ve bunun 2 yılı rahatlıkla çıkartabileceği belirtiliyor. Ayrıca ekranı dışa doğru katlanan versiyonun şu an oldukça gelişmiş bir teknolojisi kullandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu da ilk olarak karşımıza içe doğru katlanan ekranlı modelin çıkacağını gösteriyor.

Bu arada DJ Koh, Samsung’un akıllı hoparlörü hakkında da bir açıklama yapıyor. Buna göre Bixby destekli akıllı hoparlör yıl sonunda karşımıza çıkıyor. Bu ürün hakkında henüz başka bir detay bulunmuyor.