reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy_Fold

Samsung, Apple ve Huawei’ye meydan okuyor

Samsung Mobile CEO’su DJ Koh akıllı telefon piyasasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. DJ Koh, başta Apple Huawei olmak üzere rakip firmalarla sıkı  bir yarışın içinde olan Samsung’un 10 yıl daha akıllı telefon sektörünün lideri olacağını belirtti.

Fransa’nın Le Figaro gazetesi ile röportaj gerçekleştiren DJ Koh, insanların akıllı telefonlara karşı ilgisini kaybettiğini ancak bu durumun katlanabilir ekranlı telefonlarla yeniden ivme kazanacağını söyledi. Lider olmaya devam etmek için 5G ve katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarıyla ilgileneceklerini dile getiren Koh, katlanabilir ekranlı telefonların akıllı telefon segmenti için çok büyük bir potansiyel olduğunu belirtti. İnsanların taşınabilirlikten ödün vermeden daha büyük ekranlı telefon arayışında olduğunu söyleyen DJ Koh, bu konunda katlanabilir ekranlı telefonların kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağını dile getirdi. Koh, katlanabilir ekran teknolojisiyle mobil endüstrinin bir sonraki bölümünü de gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Fold sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

Galaxy Fold’da 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor.

Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.

4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor. Galaxy Fold’un yurt dışı fiyatı ise 1.980 dolar. Galaxy Fold’un Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmese de telefonun nisan veya en geç mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Konu hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlgili Video