reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung CEO’sundan büyük Galaxy Fold itirafı

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için DJ Koh’tan beklenmedik bir itiraf geldi. Firma telefon için yaptığı hatayı kabul ediyor.

Katlanabilir telefon Galaxy Fold, biliyorsunuz halen ekran sorunları nedeniyle satışa çıkabilmiş değil. Bazı çelişkili bilgilere göre ağustos sonuna kaldığı iddia edilen telefon için, Samsung Mobile CEO‘su DJ Koh‘tan önemli bir açıklama geldi. Gazetecilere konuşan Koh, Galaxy Fold’un tam olarak hazır olmadan görücüye çıktığını belirtti. Bunu “utanç verici” olarak nitelendiren CEO, gerçekten şaşırtıcı bir açıklamaya imza atmış durumda. Şu an yeni çıkışta sorun olmaması için 2 binden fazla cihazın aktif olarak test edildiği ve inceleme yapan kişilerin aktardığı tüm sorunların üstüne gittiklerini belirten önemli isim, ilginç olarak biraz daha zamana ihtiyaçları olduklarını da söyledi. Pazarın ilk gerçek katlanabilir modelini sunmak adına çok çabuk çıkması pahalıya patlayan katlanabilir telefon Galaxy Fold, satışa ne zaman çıkacak halen bilinmiyor. Bu konuda Koh’tan resmi bir tarih maalesef halen gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için yapılanlar şöyle

Tekrar hatırlamak adına firma çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katmanı gövdeye entegre etme yolunu tercih etmiş. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için çok önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmeyecek ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmayacak. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firma menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem almış. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarılar da artırılmış. 

İlgili Video