reklamı kapat

POPÜLER

BMW

Hans Zimmer imzasıyla BMW elektrikli otomobiline kulak verin [Dinle]

Düzenlenen etkinlikte tanıtımı gerçekleştirilen BMW Vision M NEXT, fütüristik gelecek temasını kendisi için yapılan motor sesiyle tamamlıyor.

Geçtiğimiz hafta içerisisinde düzenlediği etkinlikle gelecek vizyonunu ortaya koyan BMW, sürece geniş kapsamlı yaklaştığını gösterdi. Bu kapsamda otomobilin yanında motosiklet konseptini sahneye çıkartan markanın kısa vadeli planlaması da oldukça agresif karakterde. 2023 yılına gelindiğinde 25 adet elektrikli aracı kullanıcılarla buluşturma hazırlığı da etkinlikte dikkat çeken parçalardan birisi olarak notlarımız arasında yer aldı. Etkinliğin ardından kullanıcıların ilgisini çekmek adına ilginç bir projeye daha imza atan BMW, konsept otomobili için özel bir websitesini devreye soktu. Modelle ilgili detayların bulunduğu platform içerisinde bizleri sinema filmlerinden tanıdığımız Hans Zimmer de karşılıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW Vision M NEXT’te uzay çağı esintileri

Başarılı müzisyen Zimmer’in M NEXT için geliştirdiği motor sesi bizi Blade Runner 2049 filminin atmosferine götürmek konusunda oldukça iddialı. Hibrit teknolojisine sahip bir otomobil olarak tanıtılan konsept, 600 PS gibi hatırı sayılır performans değerine sahip. İçten yanmalı ve elektrikle birlikte 300 km/s‘lik maksimum hıza erişebileceği de açıklanan M NEXT aynı zamadan 3 saniyede 0-100‘e erişebilecek niteliklerde. Kağıt üzerinde böylesine iddialı rakamları sunan otomobil için Zimmer’in de hak ettiği bir atmosferi sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Halihazırda sahte içten yanmalı motor sesleriyle konfügre edilebilen elektrikli otomobiller için bu formül bazılarına daha heyecan verici gelebilir. İlgili sesi haberin ana görseli üzerinden dinleyebiliriz.