reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold için güzel “yeniden tasarım” açıklaması

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için güzel bir açıklama geldi. Telefonun çıkışı için bir engel kalmadı gibi görünüyor.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, en son Samsung Mobile CEO‘su DJ Koh‘un ilginç açıklaması ile gündeme gelmişti. Gazetecilere konuşan Koh, Galaxy Fold’un tam olarak hazır olmadan görücüye çıktığını belirtmiş ve bunu “utanç verici” olarak nitelendirmişti. Şu an yeni çıkışta sorun olmaması için 2 binden fazla cihazın aktif olarak test edildiğini belirten firma, Bloomberg’in haberine göre cihazın sorunlarını ortadan kaldıran “yeni tasarım” sürecini tamamladı. Telefonun ekran ve pil gibi önemli parçalarını Vietnam’da yer alan üretim tesisine göndermeye başladığı söylenen firma, yeniden tasarlanan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold üretimine başlıyor. Bu güzel gelişmelere rağmen telefonun ne zaman satışa çıkacağı halen bilinmiyor. Kaynaklar cihazın Galaxy Note 10 ailesiyle beraber satışa çıkmayacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için yapılanlar ise şöyle

Kısaca hatırlamak adına firma çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katmanı gövdeye entegre etme yolunu tercih etmiş. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için çok önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor, tüm ekranı kaplıyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor deniyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firma menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem almış. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarılar da artırılmış. 

İlgili Video