reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung’dan katlanabilir telefon Galaxy Fold’un ekran sorunu hakkında son dakika açıklaması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ekran sorunu yaşayan katlanabilir telefon Galaxy Fold için resmi bir açıklama yayımladı.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, gündeme gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan ekran sorunu nedeniyle telefonun satışı resmi olarak ertelenmiş durumda. 1.980 dolarlık telefon biliyorsunuz normalde 26 Nisan tarihinde satışa çıkacaktı. Konu hakkında yapılan açıklama “ekrandaki rapor edilen konuların incelenmesinden elde edilen ilk bulgular, sorunun menteşenin açıkta kalan üst ve alt kısımlarının maruz kaldığı darbe ile ilişkili olabileceğini gösterdi. Cihazın içinde bulunan maddelerin de ekran performansını etkilediği bir durum tespit edildi” şeklinde oldu. Daha önce modelin ekranındaki koruyucu katmanın çıkarılmaması konusunda da bir açıklama yapan firma, Galaxy Fold için yeni çıkış tarihini “bir kaç hafta içerisinde” açıklayacağını söyledi. Ekranı güçlendirmek için önlemler alacağını da belirten Samsung, ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıya gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold talihsiz bir başlangıç yaptı

Şu an hem yabancı basından gelen örnekleri hem de kendi test cihazlarını derinlemesine inceleyen firmanın, geniş çaplı satıştan önce bu ekran sorununu ortadan kaldırması umut ediliyor. Pazardaki ilk “gerçek” katlanabilir model olan Galaxy Fold, yüksek fiyatına rağmen kullanıcılardan çok büyük talep görüyor. Telefonun Türkiye’de 20 bin TL’yi geçeceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Modeli çalışırken gösteren video