reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

2 bin dolarlık katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ciddi bir ekran sorunuyla gündemde!

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold beklenmedik bir haberle gündemde. Katlanabilir telefonda ciddi bir ekran sorunu yaşanıyor.

1.980 dolar yurt dışı fiyatı bulunan (Türkiye’de fiyatının 20 bin TL civarında olması bekleniyor) katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold elbette çok pahalı bir model. Henüz satışa sunulmayan telefon, inceleme için gelen versiyonlarında şaşırtıcı bir sorun göstermeye başladı. Çıkışa hazır versiyonlar olduğu söylenen bu cihazların, iki günlük kullanım sonucunda ekran problemi çıkarması, teknoloji gündeminin en çok tartışılan konuları arasına girmiş durumda. Şu an bu sorunlara tam olarak neyin neden olduğu bilinmiyor. Bloomberg’den Mark Gurman, modelde takılı olarak gelen ekran koruyucu filmi çıkardıktan sonra ekranın kullanılmaz halini belirtiyor. Ancak filmi çıkarmadığı halde ekran sorunu yaşayanlar da mevcut. Konu hakkında haberi yazdığımız saat itibariyle henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak durum Türkiye’de 20 bin TL’den daha pahalıya satılacak telefon için peki iyi görünmüyor.

https://twitter.com/stevekovach/status/1118571414934753280

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için bir geri toplatma yapılabilir mi?

Henüz bunu konuşmak için çok erken ancak kullanıcı hatasından kaynaklanmayan genel bir sorun tespit edilmesi durumunda geri toplatma olması olası. Normalde 300 binden fazla açılıp kapanmaya dayanması gereken katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, yaşattığı sorun ile satın alacakları şu an oldukça tedirgin ediyor. Bu ekran ve telefonu için özel materyaller geliştiren firmanın, konu hakkında resmi bir açıklama yapması bekleniyor. Sorun genel olarak çıkartılmaması gereken ekran koruyucu film ile alakalı gibi görünüyor. Kullanılan fimin sıradan bir ekran koruyucu film olmadığı anlaşılıyor. Ancak filmi çıkarmadığı halde sorun yaşayanlar için ise henüz sorun tespit edilebilmiş değil.

Güncelleme: Samsung’dan konu hakkında resmi açıklama geldi. Açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Video