reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon samsung galaxy fold

Samsung’dan “birkaç günde bozulan” Galaxy Fold skandalına cevap

Samsung’un katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold, ön siparişe açılışının ardından kısa süre içinde kendini devasa bir skandalın içinde buldu. İnceleme ürünleri birkaç gün içinde bozulurken Samsung resmi bir açıklama yaptı.

İki gün önce açılan ve inceleme için yabancı basına gönderilen Samsung Galaxy Fold, kısa sürede ciddi bir skandalla yüz yüze gelmiş durumda. Samsung’un iddialı katlanabilir telefon modeli menteşeli tasarımıyla inceleme için teknoloji editörleriyle buluştuktan birkaç gün sonra cihazda çeşitli bozulmalar gözlemlendi. Bu bozulmalardan bazıları kullanıcıların ekranın üzerindeki çıkarılmaması gereken jelatini ekran koruyucu sanarak çıkarması sonucu olurken; bir kısmının da normal kullanım sonrası iç panelde yer alan ekranın bozulması olduğu kaydediliyor. Hayli ciddi olan bu skandal sonrası Samsung hızlı bir açıklama yapmayı ihmal etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satış tarihi değiştirilmedi

Samsung’un yayınladığı tam açıklama şu şekilde: “Medyaya inceleme için sınırlı sayıda ilk Galaxy Fold örnekleri gönderilmişti. Bu örnek modellerin ana ekranına ilişkin birkaç sorun bildirimi aldık. Bu modelleri doğrudan inceleyerek sorunun kaynağını çözmeye çalışacağız.

Bundan bağımsız olarak birkaç gazetecinin ekran üzerindeki üst katmanı sökmesi sebebiyle ekrana zarar verdiğine ilişkin raporlar da elimize ulaştı. Galaxy Fold’un ana ekranında koruyucu bir katman bulunuyor. Bu katman cihazı istenmeyen çizilmelerden korumak için özel olarak tasarlandı. Bu koruyucu katmanı kaldırmak ya da ana ekrana bunun dışında bir katman yapıştırmak ekrana zarar verebilir. Bu bilgiyi kullanıcılara açık ve net bir şekilde ileteceğiz.

Açıklama metnine bakıldığında, ana ekranın üzerinde çıkarılmaması gereken özel koruyucu katman dışında, diğer sorun yaşayan editörlerin neden sorun yaşadığı belli ki bilinmiyor. Ekranın birkaç gün içinde kullanılamaz hale gelmesi, firma için büyük bir sorun teşkil ediyor. Özellikle de cihazın fiyatının 2.000 dolar olduğu düşünülünce, bu kadar çabuk bozuluyor olması elbette tüketici için kabul edilebilir bir durum değil. Bu sorunu yaşayan cihazları ayrıca inceleyecek olan Samsung, katlanabilir telefon modelinin Amerika’daki çıkış tarihini ise değiştirmiyor. 26 Nisan‘da cihaz raflardaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir

Galaxy Fold tanıtımı