reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi süper hızlı şarj

4.000 mAh’i 17 dakikada dolduran Xiaomi teknolojisiyle ilgili umutlandıran açıklama

Xiaomi geçtiğimiz haftalarda, 100W‘luk güce sahip süper hızlı şarj teknolojisini tanıtmıştı. Bu teknolojinin üretimiyle ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

Advertisement

Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda paylaştığı bir video ile hızlı şarj teknolojisine sınıf atlatmaya hazır olduğunu ilan etmişti. 100W Super Charge Turbo teknolojisiyle 4.000 mAh kapasiteli bir telefonu 0’dan yüzde 100 doluluğa getirmesi sadece 17 dakika süren firma adeta şov yapmıştı. Hatta karşılaştırma için de Oppo’nun 50W’luk Super VOOC modeli kullanılmış ve o model aynı sürede 3.700 mAh’lik bir modeli şarj etmeye çalışmıştı. Tüm bu süre zarfında o model cihazı ancak yüzde 67’ye kadar doldurabilmişti. Böylesine etkileyici bir şovdan sonra kullanıcılar ise ürünü ne zaman satın alabileceğini sorgulamaya başladı. Fiyat/performans modelleriyle bilinen Çinli üretici ise nihayet sessizliğini bozdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çalışmalar devam ediyor

Xiaomi’nin kurucu ortağı Lin Bin, Weibo üzerinden sorulan üretim sorularından birini yanıtladı. Kullanıcılardan birinin ürünün toplu üretimine başlanıp başlanmadığı sorusuna Lin Bin, firmanın toplu üretim için çok çalıştığı şeklinde yanıt verdi. Ancak ne yazık ki şimdilik herhangi bir zaman dilimini işaret etmedi.

Firma yeni süper hızlı şarj modelini gelecek amiral gemisi cihazlarla beraber ortaya çıkarmak istiyor da olabilir. Ancak geçmişte de bahsettiğimiz gibi böylesine güçlü bir şarj teknolojisinin toplu üretime sokulabilmesi için öncelikle tamamen güvenli olduğundan ve son tüketiciye uygun formda olduğundan emin olmak gerekiyor. Prototip aşamasında gördüğümüz bu ürünün ince hatlı ve taşınabilirliğiyle öne çıkan bir model formuna sokulması ilk etapta çok mümkün olmayabilir. Ancak daha da önemlisi bu modelin yaratabileceği ısınma sorunu ve beraberinde gelebilecek olan tehlikeler. Xiaomi’nin bu sorunları çözmesi halinde 100W’luk bu cihaz pek çok kişi için vazgeçilmez bir ürüne dönüşebilir.

İlgili video

100W Super Charge Turbo tanıtım videosu