reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir ekranlı akıllı telefon

Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu için yeni bilgiler

Samsung, bu yıl ilk katlanabilir telefon modelini görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. Genel olarak hep Galaxy X olarak isimlendirilen bu telefon için yeni detaylar var.

Birçok büyük teknoloji firması katlanabilir akıllı telefon hazırlığı içerisinde bulunuyor. Bunların başında yer alan Samsung, duyumlara göre bu yeni sürece de liderlik etmek istiyor. Uzun süredir Galaxy X ile gündeme gelen şirket, ET News’da yer alan habere göre ilk katlanabilir modeli 7,3 inç esnek OLED ekran üzerine kuruyor. İçe doğru katlanacağı söylenen bu ekran, doğal olarak Samsung Display tarafından üretiliyor. Bakıldığında kitap gibi açılıp kapatılabilecek cihaz, tahminler doğruysa ortasında bir menteşe barındırmıyor. Ancak burada üzücü bir gelişme var. Bahsi geçen bu modelin kasım ayında seri üretime gireceği ve ancak aralık ya da 2019 başında raflara çıkacağı söyleniyor. Aynı zamanda hem fiyat hem de performans açısından “ultra premium” olacağı belirtilen telefon, bin doları çok rahatlıkla geçecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy X en çok beklenen model

Şirketin katlanabilir akıllı telefon prototipini devam eden CES 2018 kapsamında üst düzey kişilere göstereceği biliniyor. Modelin çıkışının yıl sonuna kalacak olması üzücü görünürken, yeni çağa girişin hiç de kolay olmadığı tahmin ediliyor. Yani şirketin süreci sağlam temellere oturtmak için acele etmek istememesi normal görünüyor.